З огляду на те, що у США нещодавно схвалили пакет військової допомоги, який передбачає серйозні типи озброєння. Про це 24 Каналу розповів експерт-міжнародник, кандидат політичних наук Станіслав Желіховський, зауваживши, що американську зброю можна використовувати по критично важливих цілях, які допомагають Росії вести війну проти нашої держави.

Цікаво "Мирний план" Сі – Путіна: чому знову заговорили про "корейський сценарій" щодо України

"Поки, як на мене, американська сторона намагатиметься принаймні публічно та офіційно не допускати цього", – сказав експерт-міжнародник.

За якої умови США можуть скасувати заборону

Желіховський припустив, що Вашингтон з кількох причин може не надати Україні дозвіл на використання американської зброї по військових об'єктах на російській території:

  • боїться ескалації з боку Росії;
  • боїться перекидання війни на інші країни, зокрема, ЄС та НАТО.

Імовірно, якщо Росія не захоче сісти за стіл переговорів на умовах України, тоді США можуть переглянути свою позицію. Удари українською зброєю вже завдають серйозних збитків Кремлеві. Можна уявити, що буде із застосуванням американського озброєння. Щоб цього не сталося, країна-агресорка повинна піти на компроміс та розглядати пункти, запропоновані нашою державою і партнерами. Нині Америка намагається пояснити Росії, що не варто ескалювати конфлікт і затягувати війну.

"Це може бути попередження для Росії. Тому ми бачили візит Ентоні Блінкена під час наступу Росії на Харківщину. Він дав зрозуміти, що Україні поки не дається дозвіл на використання, хоч нібито вона може це зробити. Це завуальований дозвіл на майбутнє. Припускаю, що це може бути якраз через поки відмову Росії сідати за стіл переговорів та заручатися підтримкою Китаю, яку нещодавно відвідав держсекретар США. Може бути логіка між усіма цими подіями", – наголосив Станіслав Желіховський.

Використання західної зброї по Росії: що відомо

  • Міністр закордонних справ Британії Девід Камерон 3 травня з візитом приїхав до Києва. Він заявив, що Україна має право використовувати британську зброю по території Росії. Також Камерон повідомив про надання нашій державі 3 мільярдів фунтів стерлінгів щорічної військової допомоги.
  • Водночас міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні заявив, що Рим передає зброю Україні лише для використання в межах країни. Італія виступає проти використання своєї зброї проти Росії та відправки військ НАТО до України.
  • Ще 1 травня очільниця латвійського МЗС Байба Браже заявила, що Україна отримала від деяких партнерів західну зброю із дозволом бити по російській території. Проте не назвала, які саме країни скасували заборону.