Володимир Фітьо, начальник служби зв’язків з громадськістю Командування Сухопутних військ ЗСУ розповів, що в Україні дійсно існує проблема з ухиленням від мобілізації, проте не масова. Також він зазначив, що це не впливає на загальну ситуацію.
Дивіться також Мобілізація у грудні: кого не зможуть призвати, як отримати відстрочку
Ухилянтами займаються правоохоронці
За словами Фітьо, свідомі громадяни, які хочуть пов'язати своє життя зі Збройними Силами, можуть це зробити.
Можна прийти на контрактну службу до Збройних сил України, наприклад, вибрати собі свій підрозділ, вибрати свою професію, укласти контракт і проходити службу за цією професією, яку ви собі вибрали,
– зазначив він.
Речник наголосив, що тими, хто намагається уникнути мобілізації, займаються правоохоронці, адже за ігнорування повісток передбачена адміністративна відповідальність. Інформація про цих громадян передаються в поліцію, яка може здійснювати певні пошукові заходи разом з представниками ТЦК та органів місцевого самоврядування.
Він нагадав, що повістки можуть вручати не тільки представники ТЦК та СП, а й представники органів місцевої влади, представники ЖЕКів, ОСББ, також керівники підприємств будь-якої форми власності.
За словами Фітьо, багато проблем і питань вирішиться, коли буде впорядковано електронний облік, тобто буде синхронізація між базами даних.
Зеленський анонсував важливі зміни у мобілізації
- Зеленський заявив, що питання мобілізації в Україні є складним і дуже актуальним. Він наголосив на роботі ТЦК та ВЛК, а також демобілізації та мобілізації.
- Глава держави додав, що поставив завдання Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному і міністру оборони Рустему Умєрову, а також прем'єр-міністру Денису Шмигалю, адже ще є економічні питання.
- Він додав, що є деякі питання, які вирішили одразу. Водночас Зеленський наголосив, що хоче, аби люди розуміли увесь план дій – "куди ми йдемо з цим, які виклики, щоб люди бачили".