40-річного жителя Дніпра, який майже дві доби блукав засніженим високогір'ям, знайшли прикордонники відділу "Ділове" Мукачівського загону. Вони разом із рятувальниками змогли відшукати втікача за 3 кілометри від українсько-румунського кордону. Він був без належного спорядження, у джинсах та кросівках.

Дивіться також У Карпатах температура опустилась до 18 градусів морозу: мінімальна видимість та снігопад

Незаконний перетин кордону українцем

Спочатку громадянин не був задоволений появі українських правоохоронців, адже розраховував на порятунок від румунських, а тому й пояснювати мету свого перебування в горах відмовлявся,
– йдеться в повідомленні.

Як зазначає Держприкордонслужба, чоловік зателефонував лише румунським прикордонникам через сподівання, що шукатимуть його саме їхні рятувальники. Таким чином українець хотів потрапити до Румунії.

Згодом чоловік все ж сам зізнався у спробі незаконного перетину кордону. Після 2 діб мандрувань, заблукалого "туриста" доправили до лікарні. Наразі його стан задовільний.

Водночас прикордонники намагаються встановити коло осіб, які можуть бути причетними до спроби незаконної подорожі українця до Румунії.

Коротко про незаконний перетин кордону

  • За даними ЗМІ, від початку повномасштабного вторгнення майже 20 тисяч чоловіків незаконно виїхали з України. ДПСУ розповіли, що найбільш популярними способами втечі є обхід КПП, використання підробних документів або ж підкуп прикордонників.
  • 20 листопада СБУ повідомило про злочинне угруповання, яке заробляло на перевезенні чоловіків призовного віку за кордон. Зловмисники проводили втікачів від мобілізації в обхід КПП місцевими лісовими стежками.