За словами Золотарьової, Росія на своєму виступі представила низку безпідставних тверджень. Українська представниця також заявила, що цей судовий процес виключно стосується викрадення кораблів.

Зверніть увагу Захоплення кораблів у Керченській протоці: Україна виступає в Арбітражному суді в Гаазі

Золотарьова згадала імена викрадених

У своєму виступі Оксана Золотарьова перелічила імена усіх викрадених моряків. Вона розповіла, що свідчення українців зовсім відрізняються від того, що заявляють представники російської сторони.

Представниця України заявила, що російські делегати у своєму виступі викривили картину тих подій. Крім того, Золотарьова наголосила, що зараз суд розглядає виключно один із численних конфліктів між Україною та Росією.

Спори між Україною та Росією комплексні й багатогранні. Багато з них – дуже серйозні. Щоденно ми стаємо свідками обурливих порушень міжнародного права з боку Росії. Однак навіть для нас арешт Росією наших військових кораблів став небувалим прецедентом,
– заявила Золотарьова.

Також українська представниця додала, що дії Кремля є неповагою до українського суверенітету та міжнародного права, тому суд повинен відновити належне ставлення до законів, зокрема до Конвенції ООН з морського права, яку Росія порушила.

Викрадення українських моряків

  • 25 листопада 2018 року 2 малі броньовані кораблі ВМС України "Бердянськ" та "Нікополь" та рейдовий буксир "Яни Капу" здійснювали плановий перехід з порту Одеси у порт Маріуполь в Азовському морі.
  • При підході до Керченської протоки прикордонні катери Росії напали й захопили українські кораблі та наших моряків.
  • У травні 2019 року Міжнародний трибунал ООН з морського права засудив Росію. Відповідно до рішення трибуналу, Росія мала б негайно звільнити моряків та повернути кораблі.
  • Однак моряки повернулися додому лише у вересні 2019 року, а вже 18 листопада Росія повернула Україні повністю розграбовані кораблі.