Відомо, що Кулеба здійснить робочий візит до штаб-квартири НАТО у Брюсселі. Там глава МЗС України та члени НАТО обговорять загострення на Донбасі та агресію Росії.

Важливо У НАТО занепокоєні тим, що Росія дестабілізує ситуацію на Сході України – Голос Америки

Серед інших тем, які порушать під час позачергового засідання Комісії Україна – НАТО:

  • безпекова ситуація вздовж українсько-російського кордону та в тимчасово окупованому Криму,
  • дієві шляхи підтримки Північноатлантичним альянсом суверенітету та територіальної цілісності України.

Також у межах візиту також відбудеться зустріч Дмитра Кулеби із Генеральним секретарем НАТО Йенсом Столтенбергом.

В українському МЗС зазначили, що ініційоване Україною засідання скликається у межах статті 15 Хартії про особливе партнерство України та НАТО.

Відомо, що востаннє цю статтю використовували у 2018 році після нападу Росії на українські військові кораблі у Чорному морі поблизу Керченської протоки.

Що цьому передувало

  • Москва останнім часом "брязкає" зброєю на кордоні з Україною. Так, за даними ЗСУ, Росія нарощує свою присутність у Воронезькій, Ростовській та Брянській областях, які межують з Україною. Крім того, українська розвідка зафіксувала, як Росія стягує зброю до окупованого Криму.
  • 12 квітня розвідники повідомили, що рівень воєнної загрози з боку Росії постійно зростає. Країна-агресор систематично збільшує ударне угруповання навколо України. Схожі дії країни-окупанта українські розвідники фіксували ще у 2014 – 2015 роках.

Додамо, що підтримку Україні висловили чимало країн, а також Високий представник ЄС, Генеральна секретарка ОБСЄ та НАТО.