Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов зустрівся з керівниками дипломатичних представництв країн-членів ЄС.

Зауважте На тлі загострення в Україні США посилюють свою присутність у Європі

Головною темою зустрічі стала "актуальна безпекова ситуація у регіоні, зокрема, в контексті ескалації російської гібридної агресії на Сході України".

Пресслужба РНБО повідомила, що Данілов наголосив на бажанні України йти мирним шляхом.

"Особливий наголос Данілов зробив на тому, що Україна прагне розв'язати конфлікт на Сході нашої держави насамперед політико-дипломатичним шляхом", – мовиться у повідомленні.

За словами Данілова, усе інше – це "суто інформаційна війна Росії, яку вони ведуть не лише на нашій території, але й в усій Європі".

В України на сьогодні немає плану повертати тимчасово окуповані території військовим шляхом, наше завдання – вирішити конфлікт виключно політико-дипломатичним шляхом,
– наголосив Данілов.

Що ще кажуть в Україні про загострення на Донбасі

  • Президент Володимир Зеленський заявив, що ескалація може початися у будь-яку мить, і Україна готова до наступу Росії.
  • Речник української делегації у Тристоронній контактній групі Олексій Арестович наголосив, що Україна не вбиватиме своїх громадян, як це робила Росія у Грозному. Україна піде на військове звільнення Донбасу тільки за однієї умови – якщо Росія першою перейде до відкритих бойових дій.