Міністр закордонних справ наголосив, що Україна не втручається у внутрішні справи Білорусі. Про це Кулеба сказав на онлайн-брифінгу, інформує 24 канал.

До теми Це операція українських спецслужб спільно з американськими, – Путін про вагнерівців у Білорусі

Відповідь Кулеби Путіну

Кулеба запевнив, що заявами про вагнерівців Росія намагається виправдати своє втручання у ситуацію Білорусі. Він нагадав, що в Росії говорять про те, що варто надіслати своїх фахівців і правохоронців до Білорусі. Тобто, за словами Кулеби, Путін хоче виправдати свою непристойну поведінку і показати, що не він один втручається у справи Білорусі.

Хочу ще раз вас запевнити, що Україна не втручалася, не втручається і не буде втручатися у внутрішні справи сусідньої Білорусі,
– наголосив Кулеба.

Затримання вагнерівців у Білорусі: що відомо

  • Вночі 29 липня на території Білорусі затримали 33 бойовиків угрупування ПВК "Вагнер". Слідство стверджує, що бойовики мали на меті дестабілізувати ситуацію напередодні президентських виборів.
  • Київ надіслав Мінську запит на екстрадицію вагнерівців, тому що 28 з них воювали на Донбасі за Росію.
  • Однак 14 серпня Білорусь віддала вагнерівців Росії.
  • 17 серпня в українських ЗМІ з'явилась інформація, що СБУ нібито планувала спецоперацію із затримання в Києві бійців, що воювали проти України на Донбасі. Операція начебто зірвалася після наради в Офісі Президента.
  • Президент України Володимир Зеленський назвав інформацію про спецоперацію маячнею.
  • Путін заявив, що затримання бійців ПВК "Вагнера" у Білорусі є спільною операцію спецслужб США та України. У Кремлі вважають, що росіян затягнули на білоруську територію, аби підставити.