Таку думку 24 Каналу висловив військовий експерт Григорій Тамар. Як відомо, касетні боєприпаси вже в Україні.

До вашої уваги Україна отримає касетні боєприпаси: чому це важливо та як снаряди допоможуть контрнаступу ЗСУ

"Касетні боєприпаси допоможуть на тактичному рівні. Не треба думати, що це може замінити фугасні та інші снаряди. Цю зброю застосовують за певних умов та обставин", – сказав Тамар.

Чи змінять касетні боєприпаси правила гри на фронті: дивіться відео

Зокрема, касетні боєприпаси ефективні в знищенні живої сили і легкоброньованої техніки противника, а також у контрбатарейній боротьбі на відкритій території.

Що таке касетні боєприпаси


Вид артилерійських або авіаційних снарядів, які містять кілька підривних або підроздільних зарядів – субмуніції. Вони розсипаються по широкій площі під час вибуху, унаслідок чого пошкоджують велику територію, знищують живу силу й техніку, руйнують споруди, створюють перешкоди на полі бою.

Україна дотримується правил ведення війни

За словами радника президента США з нацбезпеки Джейка Саллівана, Україна надала письмові гарантії, що використовуватиме касетні боєприпаси лише на полі бою й мінімізує ризики для мирного населення.

Водночас Росія невибірково використовує касетні боєприпаси з першого дня неспровокованої широкомасштабної агресії.

Касетні боєприпаси для України: коротко

  • Ввечері 7 липня стало відомо, що США вирішили передати Україні касетні боєприпаси. Президент Джо Байден зазначив, що це рішення "було дуже важким".
  • Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що під час застосування касетних боєприпасів Київ керуватиметься певними принципами. Зокрема, Сили оборони використовуватимуть ці боєприпаси лише для звільнення окупованих територій і знищення максимальної кількості російських загарбників, уникаючи міських районів і постійно звітуючи.
  • Речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк зауважила, що, найімовірніше, Сили оборони застосовуватимуть ці снаряди на відкритих територіях. Так вдасться правильно виставити баланс сил.