Коли Україна отримає F-16, це призведе до позитивних змін для ЗСУ. Це 24 Каналу зауважив заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь.

Читайте також У Newsweek припустили, що "F-16 вже в Україні": що кажуть у Повітряних силах

"Зможуть припинити панування російської авіації у повітрі, відігнати її від поля бою й у такий спосіб нейтралізувати повітряну підтримку російських військ і в обороні, і в наступі. Це дійсно суттєво змінить ситуацію, бо для українських військ це будуть надзвичайно позитивні зміни", – пояснив він.

Крім того, F-16 можуть брати участь, зокрема, у знищенні крилатих ракет, "Шахедів". Ці винищувачі здатні виявляти та ефективно протидіяти повітряним цілям по всій території України.

Україні потрібно розвивати власну зброю

Михайло Самусь зазначив, що навряд чи західні партнери дозволять Україні використовувати їхню зброю для ударів по військових об'єктах на території Росії. Тому нашій державі потрібно зосередитись, зокрема, на виготовленні власної зброї.

У нас є розробки і дронів, і далекобійних крилатих ракет на базі тих же ракет "Нептун", які можуть бити на кілька сотень кілометрів по важливим російським військовим об'єктам. Тут важливим є масштабування цих проєктів. Щоб у нас було не 10, наприклад, в одній хвилі, а 100 дронів. Таких хвиль за кілька діб має бути п'ять – шість,
– вважає він.

Як переконаний заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння, якщо застосувати 500 – 600 далекобійних дронів для ударів важливих військових об'єктах на території Росії, то вороже ППО цього не витримає.

Україна отримає F-16: останні новини

  • Видання Newsweek припустило, що перші винищувачі F-16 вже нібито можуть бути в Україні. Однак у Повітряних силах спростували цю інформацію. Юрій Ігнат наголосив, що Україна ще не отримала літаки F-16.
  • Прем'єр Нідерландів Марк Рютте 22 грудня 2023 року повідомив, що країна вже готує 18 винищувачів F-16 для доставки в Україну. Лідер зауважив, що, окрім дозволу на експорт, до самої передачі мають бути виконані ще кілька критеріїв, зокрема, щодо готовності відповідних фахівців та інфраструктури.
  • Зауважимо, що наприкінці листопада 2023 року Президент України Володимир Зеленський заявив, що перші літаки F-16 Україна може отримати у 2024 році.