Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль 10 лютого зустрівся із міністеркою Литви Інгрідою Шимоніте в Києві. Темою обговорення політиків безсумнівно стала безпекова ситуація в Європі.

До теми Литва підвищила рівень боєздатності через навчання Білорусі та Росії

Допомога від Литви

Щоб посилити обороноздатність України, Литва надасть зенітно-ракетні комплекси Stinger. Вони є переносними. Окрім цього, наша держава також отримає портативні тепловізори та інше обладнання.

Денис Шмигаль подякував Литві за її активну позицію та сприяння.

Така вчасна й дієва допомога є проявом справжньої солідарності з нашою державою,
– підкреслив він.

Хто передає зброю Україні

  • Нашій державі почали надавати озброєння для захисту від ймовірного нападу Росії. Відтак, зі США прибув вже 9 літак з військовою допомогою. Там обіцяють, що це не кінець і підтримку збільшать. А країни ЄС президент закликав також збільшити допомогу. Адже Німеччина відмовляється постачати зброю для нашої держави.
  • Активно підтримує нас і Велика Британія. Пообіцяли передати Україні ракети для боротьби з російським флотом. Натомість Данія вирішила не поставляти нашій державі ракети Stinger. Це пояснили тим, що вони надто старі.
  • Не сидять осторонь і в Польщі. Там вже схвалили передачу ЗСУ нової партії військової допомоги. Україна отримає від держави-сусідки техніку для оборони.

Яким був виклик Литви для Китаю: дивіться відео