Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор, полковник запасу ЗСУ Роман Світан. Він зауважив, що кількість та різноманіття озброєння залежатиме від щедрості наших партнерів.

Дивіться також Суттєво зросте безпека пілотів: воїн ЗСУ сказав, що F-16 можуть змінити на полі бою

Ганятимуть по Чорному морю

Основне, що Повітряним силам ЗСУ точно передадуть це ті ж ракети Harm. Ми вже маємо ці протилокаційні ракети, які працюють для придушення систем ППО противника. До того ж коли вони працюватимуть з F-16, з'явиться можливість керувати самою ракетою та перенацілювати її у повітрі.

З ракетою можна проводити цілий спектр маніпуляцій. А не так, як зараз, ми просто її скидаємо і вона йде у певний район, а далі сама шукає системи,
– зазначив Світан.

Крім цього, використовуватимемо протикорабельні ракети Harpoon, які також у нас є. І тут вже треба приготуватися Чорноморському флоту, адже F-16 ганятимуть по Чорному морю, а це практично закрита водойма. На жаль, без літака Harpoon з дальністю 150 кілометрів далеко не дістане.

Однозначно будуть ракети AIM-120. Ймовірно, з дальністю ракет 100 – 120 кілометрів. Приблизно такого рівня локатори стоять у серії F-16, які нам насамперед передаватимуть,
– сказав льотчик-інструктор.

Також ми отримаємо авіабомби кількох видів й модифікацій. Зазначимо, винищувач може використовувати практично всі види авіабомб.

Яке озброєння потрібне для F-16: дивіться відео

Передача Україні F-16: коротко

  • Греція долучилася до авіаційної коаліції. Афіни планують навчати українських пілотів керувати багатоцільовими винищувачами F16.
  • Послу Росії в Данії Владіміру Барбіну не сподобалося, що європейські країни допомагають Україні захищатися від повномасштабної російської агресії. Він розкритикував Копенгаген за рішення передати 19 винищувачів F-16 Повітряним силам ЗСУ.
  • Нідерланди та Данія пообіцяли передати Україні 61 винищувач F-16. Однак для того, аби замінити старий авіаційний парк треба понад сотню таких літаків.