Відповідну заяву зробив глава Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба. Про це він сказав у зверненні 29 листопада.

До теми СБУ розслідує організацію держперевороту в Україні

Кулеба заявив, що Україна розповість про держпереворот партнерам

Міністр пояснив, "коли мовиться про гібридну війну, зовнішній військовий тиск супроводжується дестабілізацією країни всередині". Очільник МЗС також додав:

  • "ми дивимося дуже серйозно наявну в нас, уряду України, інформацію;
  • на цьому етапі, коли мова йде про потенційний переворот в Україні, ми залишаємо дуже пильними".

Наші правоохоронні органи перевіряють цю інформацію і ми звичайно надамо нашим партнерам оновлені дані, як тільки їх отримаємо,
– пояснив Дмитро Кулеба.

Дипломат також додав – якщо Росія спробує вдатися до останнього заходу військової наступальної операції, то це, "безсумнівно, супроводжуватиметься систематичними і зухвалими спробами дестабілізувати Україну зсередини всіма можливими засобами".

Ба більше, Кулеба запевнив, що:

  • українська армія користується повагою й довірою у суспільстві;
  • керівництво армії віддане захисту суверенітету й демократично обраного уряду.

Коротко про ймовірну організацію державного перевороту в Україні

  • 26 листопада під час пресмарафону Володимир Зеленський заявив, що в Україні обговорювали державний переворот та спробу скинути чинну владу.
  • Глава держави вказав, що організатори, буцімто, намагаються втягнути Ахметова у ці плани. Зокрема мали залучити мільярд доларів. Олігарх заявив, що усе що сказане – неправда.
  • Після цього Джо Байден заявив, що такі відомості його турбують. Глава Білого дому сказав, що США підтримує територіальну цілісність України та здатність керувати своєю державою.
  • У СБУ 29 листопада заявили, що здійснюють досудове розслідування в кримінальному провадженні щодо вчинення дій, спрямованих на захоплення влади. Прессекретар СБУ Артем Дехтяренко заявив, що справу відкрили "за фактом готування окремими громадянами України та Росії дій з метою захоплення державної влади".