У Службі безпеки 29 листопада повідомили, що здійснюють досудове розслідування в кримінальному провадженні щодо вчинення дій, спрямованих на захоплення влади.

Читайте також На слова Зеленського про переворот в Україні відреагував Байден

Прессекретар СБУ Артем Дехтяренко зазначив, що справу відкрито "за фактом готування окремими громадянами України та Росії дій з метою захоплення державної влади".

Про хід розслідування буде повідомлено згодом,
– додав речник.

СБУ розслідує організацію держперевороту в Україні: дивіться відео

ЗМІ розповіли, хто планував держпереворот

Американський журналіст Крістофер Міллер розповів, що захоплення влади в Україні готували офіцер російського ФСБ та три зрадники з МВС України, які перебувають у Криму.

Відповідно до джерел представника ЗМІ в Офісі Президента, головним "куратором" є згаданий працівник Федеральної служби безпеки Росії, на ім'я Василь Васильович Лаптєв.

Водночас трьох зрадників звати:

  • Олексій Васильєв;
  • Василь Грицак;
  • Едуард Федосов.

Крістофер Міллер пояснив, що зловмисники хотіли використати суспільну напругу всередині України, зокрема боротьбу між Володимиром Зеленським і олігархом Ахметовим.

Підбурювачі хотіли співпрацювати з Ахметовим

Жураналіст американського медіапроєкту Buzzfeed News повідомив, що підбурювачі на записі розмови говорили, що "треба бути готовими почати співпрацювати з Ахметовим".

Вони сподівалися 1 грудня влаштувати протести на Банковій, що мали б спровокувати подальший безлад у столиці та привести до влади людей, які були наближені до олігарха.

Зеленський заявив про держпереворот: коротко

  • Володимир Зеленський публічно заявив, що росіяни спільно з деякими громадянами України намагаються влаштувати державний переворот в країні та скинути чинну владу.
  • Глава держави вказав, що організатори, буцімто, намагаються втягнути Ахметова у ці плани.
  • Олігарх швидко відреагував на заяву президента та стверджує, що усе що сказане – неправда.

Зеленський заявив про ймовірний держпереворот: дивіться відео