Прохання про перекриття протоки Босфор та Дарданелли
Прохання передав посол України в Анкарі Василь Боднар у четвер вранці. Він розраховує на "солідарність" Туреччини з Україною.
Читайте також: Захищаємо нашу державу наодинці, інші – спостерігають здалеку, – Зеленський
В інтерв’ю агентству Reuters у середу він назвав присутність російських військових кораблів у Чорному морі "великою небезпекою" для Києва.
Зараз найголовніше – підтримка України. Звертаюся до турецького народу та турецької влади допомогти Україні. Закликаємо закрити повітряний простір, закрити прохід через Босфор і Дарданелли для російських військових кораблів,
– заявив посол.
Боднар назвав розмір російського флоту "приголомшливим". Москва має велику військово-морську базу в Севастополі в Криму, українському півострові, анексованому Росією у 2014 році. Севастополь є базуванням для Чорноморського флоту Росії.
Збільшення флоту у Чорному морі
Нік Чайлдс з Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) у Лондоні зазначив, що за останні тижні росіяни збільшили свою морську присутність у східному Середземному морі. Особливої уваги заслуговує прибуття двох великих крейсерів "Маршал Устинов" і "Варяг", що входять до складу Північного і Південно-Тихоокеанського флотів. Обидва кораблі мають ракети для наведення наземних цілей. До цього району також прибуло декілька підводних човнів.
У Чайлдса складається враження, що росіяни "тепер мають свої кораблі там, де вони хочуть" після того, як кілька військових кораблів увійшли в Чорне море на початку лютого. За його словами, головне призначення двох крейсерів – вразити великий флот НАТО в Середземному морі.