Очільник держави підкреслив, що Україна, попри війну, продовжує втілювати у життя законодавство ЄС. Також високопосадовці працюють над реалізацією норм і правил, яких дотримуються на Заході. І для цього уже розробляють дорожню карту, передає 24 канал.

Читайте також Україна – не прикордоння, а майбутній рівний партнер для країн ЄС, – Зеленський

Президент очікує високої громадянської свідомості

Передовсім Володимир Зеленський зауважив, що у нас уже є рекомендації Єврокомісії. Тепер очікують від Верховної Ради схвалення євроінтеграційних законів. Ними займатимуться у пріоритетному порядку.

Натомість від українців президент очікує високої громадянської свідомості. Кожному потрібно бути відданим цінностям, а також усвідомлювати той факт, що ми самі будуємо європейську Україну. Цього за нас не зробить ніхто.

Хочу зробити акцент на дуже важливому моменті. Ми змінюємо Україну для себе, а не для когось. Ми втілюємо реформи не через чиїсь вимоги, а через власні переконання. Україна прагне не приєднатись, а повернутись до європейської родини,
– підкреслив Зеленський.

Зеленський звернувся до українців щодо кандидатства до ЄС: дивіться відео

Що потрібно зробити Україні, щоб вступити до ЄС

На нашу державу очікує низка реформ. Тож важливо запроваджувати їх якомога швидше, щоб статус кандидата на членство не простоював. Ба більше, відсутність руху вперед може викликати низку сумнівів і взагалі позбавити Україну можливості стати членом ЄС.

Наразі важливо зробити ці кроки:

  • провести реформу Конституційного Суду;
  • продовжити роботу над судовою реформою;
  • слід запровадити боротьбу з відмиванням коштів;
  • необхідно втілити у життя антиолігархічний закон;
  • потрібно розпочати боротьбу з корупцією, включно з призначенням керівника САП;
  • також слід узгодити аудіовізуальне законодавство з європейським;
  • крім того, на зміни очікує законодавство про нацменшини.