Міністр оборони Олексій Резніков зазначив, що це чудовий крок для забезпечення безпеки в водах Азовського та Чорного морів та захисту економічних інтересів.

Читайте також Британія посилить війська НАТО в Європі, якщо Росія піде в атаку, – Джонсон

Напередодні Верховна Рада ухвалила закон про ратифікацію цієї угоди. Законопроєкт №0143 підтримали 275 народних депутатів. Тому Резніков подякував парламенту також.

Що відомо про угоду

Домовленість підписали у Лондоні 12 листопада 2021 року. Вона передбачає виділення грошей на будівництво восьми ракетних катерів. Також мають придбати у Великої Британії 2 тральщики та створити в Україні 2 військово-морські бази.

Інша допомога від Великої Британії

  • Велика Британія відправила 2 транспортні літаки RAF C-17 в Україну. Крім того, військові, які перебували на борту літаків, залишилися на українській території. Вони мають навчати своїх колег.
  • Лондон заявляє, що готовий надати Україні більше зброї, щоб спробувати запобігти загостренню агресії зі сторони Росії. Зокрема, 2 протимінні кораблі вартістю 1,7 мільярда фунтів стерлінгів.
  • На тлі загроз Велика Британія анонсувала створення нового союзу з Польщею та Україною.

Може бути цікаво – США та НАТО перекидають війська до України:

Текст поста Олексія Резнікова:

Ратифіковано угоду на 1,7 мільярда фунтів стерлінгів на переоснащення ВМС новим і модернізованим озброєнням. Це чудовий крок для забезпечення безпеки в водах Азовського та Чорного морів та захисту економічних інтересів!

Я також дякую парламенту за це важливе рішення.