Президент під час свого вечірнього звернення 16 червня зауважив, що сьогодні був справді історичний день, повідомляє 24 канал. Адже Україна відчула підтримку одразу 4 потужних країн Європи.

Зауважте Обстріл Сумщини, візит Макрона, Шольца та Драгі до України: основне за 113 день війни

Італія, Румунія, Франція та Німеччина підтримують надання статусу кандидата для України

Зеленський розповів, що лідери Німеччини, Італії, Франції та Румунії підтримують надання Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу.

Усі четверо лідерів – і пан Драгі, і пан Йоганніс, і пан Макрон, і пан Шольц – підтримують кандидатство для України. Звичайно, мають бути виконані всі відповідні процедури, мають долучитися всі країни, всі члени ЄС,
– зазначив президент.

Однак, за словами глави держави, під час зустрічі з лідерами усіх 4 країн зробили великий крок вперед.

"Для мене було важливим почути від лідерів іншу фундаментальну річ – вони погоджуються, що закінчення війни та мир для України мають бути саме такими, як їх бачить Україна, як їх бачить наш народ", – додав Зеленський.

Президент зауважив, що вдячний Італії за принципову політичну підтримку, макрофінансову та оборонну допомогу. За його словами, наші країни зараз історично мають найкращі відносини, тож він впевнений, що вони зможуть багато чого зробити для обидвох народів.

Також Зеленський вдячний Румунії за оборонну допомогу та сприяння в транзиті товарів, зокрема зерна. Під час зустрічі домовилися збільшувати експортну спроможність через територію Румунії.

Він додав, що Франція надасть Україні додаткові артилерійські установки Caesar.

"Це дуже важливо для нашого захисту. Також сьогодні Президент Макрон відверто говорив про те, що європейська підтримка України має бути такою, щоб справді відчувалося, що ми разом захищаємо однакові цінності, захищаємо Європу", – зазначив глава держави.

Своєю чергою, Німеччина підтвердила надання Україні засобів протиповітряної оборони й подальшу підтримку.

Цікаво Україна вернеться до переговорів, коли Кремль перестане п'яніти від своєї пропаганди, – Подоляк

Усі лідери розуміють, чому не проходять переговори щодо миру

Зеленський розповів, що під час візиту лідерів Франції, Німеччини, Румунії та Італії у Києві почалася повітряна тривога.

Росія створила таке тло, щоб усі чули ці сирени, щоб зробити напружену атмосферу. Але ніхто не злякався, і це тільки ще більше надихало нас бути максимально конкретними й домовлятися заради наших інтересів – заради всіх українців і заради всіх у Європі,
– додав президент.

Він зауважив, що особисто подякував канцлеру Німеччини Олафу Шольцу за запрошення на зустріч лідерів "Групи семи". За словами глави держави, загалом він отримав позитивне враження від зустрічі.

"Всі лідери розуміють, чому зараз не відбуваються переговори щодо закінчення війни. Виключно через позицію Росії, яка намагається тільки залякувати всіх у Європі та продовжувати руйнацію нашої держави. Не шукати шлях до миру – вони не хочуть", – зазначив президент.

Зеленський наголосив, що Росія – це агресор, який передусім повинен визначити для себе, що війну потрібно завершувати. Водночас українці продовжуватимуть боротися, поки не гарантують своїй державі повну безпеку і територіальну цілісність.

Варто прочитати Зеленський не вірить, що є лідер, який може змусити Путіна припинити війну

Європа повинна відмовитися від російського газу

Президент розповів, що на зустрічі також обговорювали підготовку нового санкційного пакета проти Росії та подолання продовольчої кризи, яку вона спровокувала.

"Поновити експорт української агропродукції – життєво необхідно для десятків країн. І є тільки одна причина, чому продовольча криза взагалі стала можливою: у ній винна Росія, і ніхто більше. Всі лідери це вже визнають", – додав Зеленський.

Також лідери обговорювали відбудову України після війни. За словами глави держави, партнери нашої країни мають на це досить конкретні погляди.

Вважаю, що зовсім не випадково саме сьогодні відбулося загострення ситуації з газом у Європі – ціна знову стрибнула. Росія спеціально це зробила, спеціально обмежила постачання, щоб нашкодити Європі, щоб ударити по європейцях. "Газпром" просто смикає за газовий ланцюг, у який дуже довго намагалися закувати Європу,
– наголосив Зеленський.

За його словами, це ще один аргумент на користь того, що Європа вже зараз повинна переходити до життя без російського газу, адже ця залежність не повинна існувати.

До теми Передали пакет пропозицій санкцій: зустріч Зеленського з Макроном, Шольцом і Драгі завершилась

На Україну чекають багато новин

Президент зауважив, що 17 – 18 червня на Україну чекатимуть багато новин і він вірить, що вони будуть позитивними.

Вкотре підкреслю, що все це можливо передусім завдяки нашим героям, завдяки кожному й кожній, хто захищає нас від російських військ. На сьогодні українська армія бореться в умовах значної кількісної переваги ворога – в техніці, в артилерійських системах. Воювати в таких умовах – це щоденний подвиг,
– наголосив глава держави.

Він додав, що уряд робить усе, щоб дати нашим героям сучасну та потужну зброю.

"І я пишаюсь усіма, хто вже 113-й день повномасштабної війни стримує окупанта і відбиває всі атаки. Саме завдяки хоробрості українців, українок Європа може створювати цю нову історію свободи й нарешті прибрати на сході Європи "сіру" зону між ЄС і Росією", зазначив президент.

Зеленський підсумував, що зараз Україна наблизилася до Євросоюзу найбільше за весь час незалежності.

До теми – дивіться вечірнє звернення Володимира Зеленського за 16 червня: відео