Позицію України щодо цього озвучив речник українського МЗС Олег Ніколенко в коментарі 24 Каналу.

Дивіться також Путін зустріне Сі Цзіньпіна в Москві у критичний момент, – Reuters

Він зазначив, що Україна уважно стежить за візитом голови КНР до Росії.

Ми очікуємо, що Пекін використає свій вплив на Москву, щоб змусити її припинити агресивну війну проти України. Ми готові до більш тісного діалогу з Китаєм з метою відновлення миру в Україні відповідно до принципів, закріплених у Статуті ООН, та останньої резолюції Генеральної Асамблеї ООН з цього питання,
– наголосив Ніколенко.

Він додав, що раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у телефонній розмові зі своїм китайським колегою підкреслив, що відновлення територіальної цілісності України має бути в центрі всіх дипломатичних зусиль.

Візит Сі Цзіньпін до Росії: головне

Лідер Китаю Сі Цзіньпін 20 березня прибув до Москви на переговори з президентом Росії Владіміром Путіним. Візит триватиме три дні. Після цього китайський лідер поговорить з Володимиром Зеленським. ЗМІ анонсували розмову Сі з президентом України ще 13 березня.

Ця розмова стане першим прямим контактом Сі Цзіньпіна та Володимира Зеленського з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Які побоювання є щодо цього візиту

Офіційні особи Китаю розглядають поїздку Сі Цзіньпіна до російського диктатора як місію миру. Відтак, мовиться про те, президент Китаю у такий спосіб намагатиметься "відіграти конструктивну роль у просуванні переговорів" між Росією та Україною. Саме так зазначив речник уряду в Пекіні.

Втім, американці та європейці все ж вбачають у візиті ймовірність погіршити ситуацію. До прикладу, представники американської влади припускають, що Китай не збирається відмовлятися від постачання зброї для Росії. Передача Путіну артилерійських снарядів може зміцнити позиції Путіна на полі бою.