М'яч на полі європейських структур, – Зеленський

Відповідну заяву Зеленський зробив під час вечірнього звернення до українців, повідомляє 24 канал. Він проінформував, що провів нараду щодо комунікацій з Європейським Союзом і з окремими країнами-членами ЄС щодо нашої заявки і набуття статусу кандидата.

До теми Покаже, чи є у ЄС майбутнє, – Зеленський про рішення щодо кандидатства України

За словами глави держави, дипломатична активність України у цьому напрямку "не припиняється ні на день". Президент зазначив, що щоденно заслуховує звіти щодо підготовки процедурних рішень у Євросоюзі.

Глава держави зазначив, що МЗС України, команда влади та в цілому всі працюють над тим, "щоб у червні з'явилося історичне рішення, яке всі ми очікували".

Україна зі свого боку виконала абсолютно всю необхідну роботу для цього. Як кажуть у таких випадках, м'яч на полі європейських структур, на полі європейських країн,
– резюмував президент.

Що відомо про надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС

  • 28 лютого президент Володимир Зеленський підписав заявку на вступ України до Європейського Союзу. Після цього Європейський парламент схвалив заявку України.
  • Потужний сигнал Україна отримала у березні, коли саміт ЄС підтримав європейське майбутнє нашої держави. Тоді Європейську комісію закликали підготувати висновок щодо готовності України отримати статус кандидата на вступ до Євросоюзу.
  • У середині квітня Україна передала першу частину опитувальника від Єврокомісії. 9 травня Володимир Зеленський показав очільниці Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн другу частину опитувальника.
  • Тепер Єврокомісія повинна підготувати рекомендацію щодо відповідності України критеріям вступу в ЄС. Очікується, що рішення про статус кандидата України на членство в ЄС розглянуть на саміті Євросоюзу, який відбудеться 23 – 24 червня.
  • Україна хоче отримати статус кандидата ЄС вже у 2022 році, однак деякі країни скептично ставляться до цього.

Дізнайтесь більше – вечірнє звернення Володимира Зеленського: дивіться відео