Окрім того, мовиться про денонсацію угоди з російським урядом у податковій сфері. Деталі розкрила пресслужба "Слуги народу".

Зауважте Зеленський анонсував внесення до Ради законопроєкту про особливий правовий статус поляків

Україна виходить з угод, які колись підписали у межах СНД:

  • про спільну боротьбу з незаконною міграцією;
  • спільний аграрний ринок;
  • "увічнення пам'яті про мужність і героїзм народів держав-учасниць СНД у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років".

Олександр Мережко – голова Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва – заявив, що серед угод деякі – давно застарілі. За словами Мережка, вони практично не працюють. Наприклад, угоду про аграрний ринок не застосовують ще з 2012 року.

Ще у 2018 році РНБО ухвалила рішення про вихід нашої держави з окремих міжнародних договорів, які уклали у рамках СНД. Аналіз договорів та угод триває, і є пропозиції уряду та президента визнати за доцільне припинити дію низки з них,
– наголосив Мережко.

Він також пояснив, що стосовно незаконної міграції укладають двосторонні угоди з іншими державами.

Мережко наголосив, що, денонсувавши угоду між урядами України та Росії, росіян позбавили можливість отримувати необґрунтовані податкові пільги.

Рада продовжила дію воєнного стану

  • Верховна Рада 22 травня також проголосувала за продовження дії воєнного стану в Україні до 23 серпня. "За" –320 народних обранців. Окрім того, нардепи продовжили термін загальної мобілізації (також до 23 серпня).
  • Законопроєкти до Ради вніс президент Володимир Зеленський.
  • У "Слузі народу" пояснили, що немає жодних гарантій закінчення бойових дій упродовж найближчих 30 днів. Тим більше, що контрнаступ потребує більше часу, ніж оборона. Якщо ж бойові дії закінчаться до 23 серпня, воєнний стан скасують достроково.
  • Воєнний стан на території України запровадили ще вранці 24 лютого. Тоді Росія розпочала повномасштабний наступ. У березні та квітні воєнний стан продовжували. Щоразу – на 30 днів.

Важливо – Дуда приїхав в Україну: у Раді зустріли з оплесками: дивіться відео