Це дані Всесвітньої організації охорони здоров'я, пояснюють фахівці. Ще 5 років тому Україна займала четверте місце в світі за показником поширеності куріння серед дорослих. Тепер опустилася нижче двадцятки і поділяє місця з Непалом, Іспанією, Сербією, Тунісом і Соломоновими островами. Всього у списку 147 країн.

“В першій половині 2000-х років в Україні, на жаль, поширеність куріння збільшувалась. Потім, з 2005 року, вона почала зменшуватися. Але приблизно такими темпами, як в Японії, тільки Японія вона там потрошки зменшувала. При цьому, в Україні, в Росії, в Японії поширеність куріння ще набагато вища, ніж в США і в Канаді, а в Канаді поширеність щоденного куріння лише 13%”, - доповів Костянтин Красовський (Український інститут стратегічних досліджень МОЗ).

Фахівці переконують, що статистика покращилася завдяки державній антитютюновій кампанії. Йдеться про заборону куріння у громадських місцях, підвищення тютюнових акцизів та заборону реклами цигарок.

Крім того, з жовтня наступного року на пачках цигарок з'являться попередження з малюнками про наслідки куріння. Втім, самі українці на рекламу мало зважають - кидають курити з власних переконань.

“Я курив дуже багато. Я пройшов всю війну з 41-го по 45-й рік. Нас на фронті дуже добре постачали махоркою, іноді давали цигарки "Беломорканал". І так звик палити, що коли демобілізувався, мені на день 2 пачки не вистачало”, - розповідає Андрій (кинув курити 40 років тому).

“Соромно вже палити, дивлячись в очі своїм дітям і онукам. Ось тому я і кинув. Я курив близько 40 років”, - каже колишній курець Олег.

“Просто треба дуже захотіти, от і кинути можна. Коли сам захочеш - тоді й кинеш. Якщо бажання немає, тоді ти ніяк не зможеш кинути”, - вважає колишній курець Володимир.

Раніше Міністерство охорони здоров'я зазначало, в країні курять майже чверть населення у віці від 12 років. При цьому, кожен третій курить понад 20 років.