Про це повідомив економіст, який керує приватним інвестиційним фондом на фондовому ринку США Володимир Компанієць на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: Проект бюджету-2019: прогноз ВВП не надихає

Він зазначає, що у новому звіті МВФ за жовтень не лише збільшений показник ВВП України, але й переглянуті ВВП інших країн.

Так, показник Молдови кардинально змінився, що призвело до суттєвого покращення її результатів. Тепер Молдова займає 133 місце у світі з 2694,469 доларів ВВП на душу населення, а Україна – 134 місце в світі з 2656,01 доларів ВВП на душу населення.

Окрім того, як зазначає Коломієць, в Молдові порівняно з Україною суттєво більша офіційна зарплата. Так, у другому кварталі 2018 року у Молдові вона становила 375,82 доларів (6369.8 леїв), натомість в Україні - 325,53 доларів (8529 гривень)

Останнє місце серед країн, де офіційні зарплати – найменші, також отримала Україна.

Нагадаємо, раніше Президент України Петро Порошенко заявив, що через російсько-українську війну, що триває на Донбасі, на оборону України витрачається 6% ВВП, що становить приблизно 200 мільярдів гривень.

Що таке ВВП на душу населення?Цей показник вираховується за допомогою ділення загальної вартості всіх товарів на кількість людей, що живуть в країні. Цей показник потрібен насамперед для того, щоб адекватно порівнювати економічний розвиток різних країн з урахуванням чисельності населення.

ВВП на душу населення зазвичай розраховується в доларах з урахуванням паритету купівельної спроможності місцевої валюти, тобто в розрахунок береться не просто ринковий курс валюти, а кількість товарів, які за неї можна придбати. ВВП на душу населення може відображати і ще один важливий показник — продуктивність праці. Але для цього економісти звичайно змінюють спосіб розрахунку і ділять вартість усіх товарів не на загальну кількість населення країни, а тільки на чисельність громадян, які працюють.