Перемовини в Парижі
– Ті події, які передували цим перемовам – заяви, переговори у Мінську – дають нам надію, що на сьогоднішніх перемовинах йтиметься про політичну частину мінських домовленостей. Ми знаємо, що угода про відведення зброї була досягнута недавно, але це є гарантією того, що військові дії не будуть поновлені. Ми багато чули, що за відсутності спостереження – військові дії поновлювалися.
Складається ситуація, що Україна, Росія та самопроголошені "ДНР" та "ЛНР" розуміють, що військового продовження на Донбасі не буде.
— Конфлікт буде "заморожений". Дискусія буде вестися навколо того, який варіант "заморозки" буде прийнятний в рамках нормандської четвірки. Україна сьогодні набагато сильніше, аніж рік тому, стартові можливості набагато кращі.
Росія хоче скинути всю відповідальність за розбомблений Донбас на Україну, а також всі подальші витрати.
– Україна повинна домовлятися про політичну частину, щоб Київ не виконував їх в односторонньому порядку. Мені російська логіка здається такою "трошки українець", тобто економічну частину регіону бере на себе Україна, а політичний вплив – залишається за Росією.
– На перемовинах будуть тиснути і на Президента України Петра Порошенка, і на президента Росії Володимира Путіна. На Путіна будуть тиснути тим, що він повинен піти з Донбасу без будь-яких умов, а на Порошенка будуть тиснути тим, що політична реінтеграція регіону повинна бути в прийнятні для Україні терміни. Адже 600 кілометрів розмитого кордону з Росією – це робота не одного дня.
Зустріч Путіна та Порошенка
– Цієї зустрічі можна очікувати і в ній дуже зацікавлена Росія. Але вона не визнає себе ініціатором, бо таким чином Росія визнає свою поразку. Але держава-агресор сьогодні не може економічно утримувати регіон.
Результатом цієї зустрічі може стати відмова лідерів самопроголошених республік проводити вибори.