Експерти кажуть - Збройні сили треба терміново переозброювати і виділених для цього 11 мільярдів гривень замало. З цими коштами, потрібно щонайменше п’ять років лише для того, щоб відремонтувати військову техніку.
"Сподіватися на армію, як інститут стримування, наступні 10 років ми не можемо і, власне кажучи, це через якраз такий стан фінансування, тим більше, що, я хочу сказати, більше того сказати, що, навіть, якщо б сьогодні відбулося різке збільшення фінансування, то лише через 3-4 роки перші зразки могли б потрапити на озброєння, і через 3-4 роки ситуація почала б змінюватися", - каже директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак.
Не вистачає коштів на розвиток озброєння і військової техніки. На це виділено лише 350 млн. грн., тоді як укладені контракти Міноборони із підприємствами оборонно-промислового комплексу потребують близько 2 млрд.
"Бюджет передбачає суму, яка не задовольняє виконання тих контрактів, які виконуються. І звідси можна говорити, що вони не виконуватимуться і, безумовно, буде ще один рік - пауза в розвитку тих зразків озброєння, які створюються і прогнозування їх надходження в Збройні сили", - каже президент асоціації "Українські оборонні технології" Володимир Грек.
Наприклад, минулого року на озброєння ЗСУ прийшло лише десять модернізованих танків та один авіаційний тренажер. Відтак експерти підтримують ініціативу Президента створити єдине підприємство "Укроборонопром" для кращого управління оборонно-промисловим комплексом. Однак, поки невідомо як саме воно працюватиме.
"Одне з питань - це відсутність чіткої системи управління і штучний спосіб поєднання усіх підприємств в "Укроборонпромі" попри те, що їх треба виокремити з різних міністерств і відомств, подолати спротив тих чи інших міністрів і таким чином створити оцю нову структуру під цією головою. Щоб в цього Франкенштейна вдихнути життя - потрібно багато грошей", - каже директор інформаційно-консалтингової компанії "Defense Express" Сергій Згурець.
Разом з тим, експерти рекомендують за рік провести в Україні масштабну міжнародну виставку озброєнь. Мовляв, багатьом українським підприємствам задорого брати участь у міжнародних виставках і їхню продукцію світ не бачить.