Про новації повідомив представник Кабінету міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук. Зміни внесли на засіданні Кабінету міністрів України у п'ятницю 20 жовтня.

Дивіться також "Не хочемо витрачати 1 – 2 роки на роздуми": коли відновить роботу аеропорт "Бориспіль"

Що саме зміниться в ПДР

Ідеться про перевезення дітей та увімкнення фар.

Відтепер обов'язком водіїв є вмикання денних ходових вогнів під час руху на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами. Якщо у конструкції вашого транспортного засобу таких вогнів нема – вмикайте ближнє світло фар.

Також законодавчо закріплено заборону перевозити дітей, менших за 150 сантиметрів, якщо у транспортному засобі нема "дитячих утримувальних систем, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу".

Іще не можна перевозити малюків на задньому сидінні мотоцикла та мопеда, окрім ряду випадків. На жаль, про які саме випадки ідеться, не вказано.

І остання зміна у ПДР – уточнили перелік дорожніх знаків, якими позначено спеціальні місця для стоянки на автомагістралях і дорогах для автомобілів.

В Україні ремонтують дороги

Попри війну, все ж треба вести ремонт зношеного дорожнього покриття. У держбюджеті на 2024 рік заклали мінімально коштів на це, але Денис Шмигаль запевняє: гроші є в резервному фонді.