Зараження Омікроном на Житомирщині
У повідомленні йдеться, що протягом останнього часу в Житомирській області, як і в цілому по Україні простежується зростання кількості хворих на COVID-19 з тяжким перебігом захворювання.
Читайте також: Ефективні способи, які допоможуть тримати імунітет в тонусі
30 грудня 2021 року вірусологічна лабораторія підтвердила 2 випадки інфікування в місті Житомирі та Бердичеві штамом Омікрон шляхом виявлення мутацій, які характерні для даного штаму.
З метою підтвердження отриманих результатів біоматеріал буде відправлений до вірусологічної референс-лабораторії Центру громадського здоров’я для проведення повногеномного секвенування,
– зазначили в лабораторії.
У кого виявили Омікрон
Штам Омікрон виявили у 41 та 62-річної жінок, які нещодавно повернувся з Італії. Обидві хворі не вакцинувалися проти COVID-19.
Епідеміологами обласного розпочали розслідування цих випадків, щоб виявити їхні контакти та можливі інші випадки зараження.
Раніше в Україні виявили вже 5 випадків зараження коронавірусом штаму Омікрон.
Що відомо про штам Омікрон
- Його вже виявили більш ніж у 100 країнах світу.
- Дослідники вважають, що новий штам з'явився у Південній Африці через низький рівень вакцинації.
- При цьому вчені припускають, що новий штам міг розвинутись у ВІЛ-інфікованої людини. До цього в ПАР був описаний випадок, коли ВІЛ-позитивна пацієнтка хворіла на COVID-19 майже рік, за цей час вірус мутував понад 30 разів.
- Як заявив керівник двох університетів із секвенування генів у ПАР Туліо де Олівейра (Tulio de Oliveira), новий варіант "увібрав" у себе неймовірну кількість мутацій.
- ВООЗ заявила, що штам коронавірусу Омікрон викликає хворобу у легкій формі.
- Основними симптомами нового штаму вважаються сухий кашель, загальний біль по всьому тілу, нічна пітливість та лихоманка.
- Дослідження показало, що вакцина Pfizer забезпечила тільки 33% захисту від зараження штамом Омікрон.
Вас також може зацікавити – Хто частіше заражається штамом Омікрон: дивитись відео