За статистикою на діабет хворіє 1 мільйон 300 тисяч людей, ще мільйон про це не здогадується. Хворі із таким діагнозом найчастіше стають жертвами COVID-19.
У нас немає культури діагностики власного здоров'я і ми всі думаємо, що в нас все добре, але ж це не так. Тому ми хочемо промотувати людей робити такі скрінінги. Ми хочемо, щоб вони ставилися до власного здоров'я більш відповідально,
– сказала голова ГО "Асоціація лідерів сталого розвитку" Олена Зубарєва.
"Сьогодні у світі налічується понад 460 мільйонів людей з діабетом. На жаль, це число постійно збільшується. Беручи до уваги кількість людей з діабетом, на жаль, смертність від цієї хвороби перевершує смертність від багатьох інших захворювань разом узятих", – пояснив доктор медичних наук, завкафедри Київського медичного інституту Борис Маньківський.
Нині діабет часто вражає дітей і підлітків. Утім хворобу можна попередити, якщо вчасно виявити. Регулярний аналіз на рівень цукру в крові має стати нормою. Організатори програми закликали бізнес підтримати і провести скрінінги для своїх працівників.
Це наша країна, це наші люди, наші громадяни, про яких ми самі повинні дбати. Соціально-відповідальні бізнеси доєдналися до цієї акції для того, щоб запропонувати пройти скрінінг на діабет,
– зазначила голова правління Мережі Глобального договору ООН в Україні Тетяна Сахарук.
"Ми будемо організовувати сам процес скрінінгу, надавати консультації. Наша місія в цьому проєкті не просто виявити хворого, а й переконати його звернутись до свого сімейного лікаря", – розповів представник компанії "Фармак" Вадим Виповський.
На ранніх стадіях діабет протікає безсимптомно. У групі ризику перебувають люди старші 45 років, з зайвою вагою, підвищеним артеріальним тиском та хронічним панкреатитом.
Всеукраїнська програма "Врятуй собі життя – перевірся на діабет" триватиме до середини листопада.