Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів 24 Каналу, що на озброєнні противника є ЗРК "Бук", "Тор" різних модифікацій, "Панцир" та інші комплекси. Також у росіян є зовсім нова ракета Р-37.

Дивіться також З чим пов'язано "затишшя" з тривогами в Україні: Ігнат пояснив

Про героїзм наших пілотів писатимуть у книжках

Щодо нової ракети Р-37, то, за словами росіян, вона може долати відстань 380 кілометрів і збивати повітряну ціль. Проте всім відомо, як окупанти люблять перебільшувати, тому наші пілоти навіть жартують, що збивати на такій відстані можливо хіба на російському каналі "Звєзда". Однак, уже підтверджено застосування російських ракет на відстань 200 кілометрів.

Українські пілоти та військове управління про це знають. Відповідно, всі рішення щодо застосування авіації на різних напрямках приймаються, зокрема з урахуванням ризиків і загроз від російської ППО.

Речник командування Повітряних сил ЗСУ розповів про віртуозні маневри наших пілотів: дивіться відео

Маючи на озброєнні досить старі літаки й комплекси, доводиться придумувати нові тактичні прийоми. Вони допомагають нашим пілотам не тільки вижити, але й знищити окупантів.

Навіть якщо по наших пілотах відпрацювала ППО, наприклад, ракета Р-37, їм про це повідомляють із землі, але наш льотчик, незважаючи на те, що по ньому вже летить, продовжує виконувати завдання – скидає свої ракети, бомби,
– розповів Юрій Ігнат.

Після виконання завдання пілот робить протиракетний маневр – опускається якнайнижче до землі й на величезній швидкості летить у протилежний бік від ракети.

"Так сьогодні воюють наші пілоти. Важко описати їхній героїзм просто словами, думаю, про це напишуть у книжках та підручниках і знімуть кіно", – додав Ігнат.

Україна отримала ракети ATACMS: що відомо

  • У жовтні США передали Україні далекобійні ракети ATACMS дальністю до 165 кілометрів. Нова зброя уже встигла себе проявити. Так, російські ЗМІ повідомили, що знайшли уламки ракет недалеко від Луганська. У ГУР, коментуючи цю ситуацію, зауважили, що використовуватимуть всі засоби для звільнення наших територій.
  • Раніше Україна завдала успішних ударів американськими ракетами по аеродромах окупантів у Бердянську та Луганську. Тоді вдалося знищити 9 ворожих гелікоптерів і пошкодити ще десяток. Саме тимчасово окупований Бердянськ був для росіян основною базою на півдні, яка надавала їм значні наступальні спроможності. Тепер це місце для окупантів є небезпечним.
  • Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов підкреслив, що застосування ATACMS перевищило всі очікування. Він додав, що ракети надалі працюватимуть й звернув увагу на те, що росіяни перекинули більшість своїх гелікоптерів з Криму у безпечніше місце.