У Офісі генпрокурора відповіли на публікацію українським виданням "Бабель" списку з прізвищами 13 російських дипломатів, яких Чехія видворила з країни.

До теми Болгарія оголосила ще одного російського дипломата персоною нон ґрата

Заява Офісу генпрокурора

Заступник генерального прокурора України Гюндуз Мамедов відповів на новину. Він зазначив, що це приклад роботи між департаментом збройного конфлікту та ЗМІ.

"Бабель" зібрав прізвища дипломатів Росії, які могли координувати спецоперації в Чехії та бути причетними до збройного конфлікту в Україні. Перевіряємо. Дякуємо за довіру!
– написав заступник генпрокурора.

Детальніше про список російських дипломатів

Українське видання "Бабель" оприлюднило список 13 російських дипломатів з 18, яких Чехія видворила з країни. Цих осіб підозрюють в роботі на російські спецслужби – Головне розвідувальне управління та Службу зовнішньої розвідки.

Видання зауважило, що точність інформації "підтвердило джерело, добре знайоме з роботою дипломатичних структур у Чехії".

У публікації зазначають, що передадуть списки до профільного департаменту Офісу генерального прокурора — департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, здійснених в умовах збройного конфлікту.

Коротка передісторія

  • У середині квітня Чехія повідомила, що висилає 18 російських дипломатів. Їх підозрюють в роботі на російські спецслужби.
  • Натомість співробітників Головного розвідувального управління Росії Чехія підозрює в причетності до вибуху складів боєприпасів у чеському Врбетіце в 2014 році. Тоді загинуло 2 людей.
  • Згодом з'явилась інформація, що на чеських військових складах, які підірвали росіяни, була зброя для України.
  • 26 квітня журналісти-розслідувачі Bellingcat повідомили, що вибухи 2014 року у Врбетіце були частиною довгострокової операції ГРУ Росії. Вони намагалися підірвати міць України через відсутність закупленої зброї та боєприпасів.