Якими ще зброярськими новинами запам'ятався тиждень, що минає – дізнайтесь у програмі.

У минулому випуску Унікальний роботоносець "Скорпіон 2" тримає в страху ворога – Техніка війни

Новий навчально-випробувальний центр та 100-метровий автодорожній міст

Від Херсону до Львова відбувається активна фаза стратегічних, командно-штабних військових навчань "Об'єднані зусилля 2021". Збройні сили разом з підрозділами держав-партнерів та членів НАТО другий тиждень відпрацьовують елементи управління багатонаціональними військами.

Україна й Туреччина підписали Меморандум щодо будівництва спільного навчально-випробувального центру з експлуатації безпілотників Bayraktar. Центр буде обладнаний усім необхідним для поточного ремонту, модернізації БПЛА. Також на його базі навчатимуть персонал.

Українські та словацькі військові зібрали 100-метровий автодорожній міст. На Рівненщині, українсько-словацька батальйонно-тактична група форсувала водну перешкоду. Для забезпечення пересування бронетехніки через річку, інженерний підрозділ облаштував понтонну мостову переправу та малий автодорожній розбірний міст.

До слова Український ударний дрон непомітно знищує військове озброєння Росії – Техніка війни

На Львівщині міжнародна група фахівців оцінювала за 2 рівнем НАТО командну роботу підрозділів ЕР-ХА-БЕ-ЗЕ, саперів та десантників. Для виявлення та класифікації загрози проводився так званий семплінг – відбір зразків матеріалів та речовин.

Успіхи Китаю та оновлені бомбардувальники B-52

Стрімка військово-технічна модернізація Народно-визвольної армії Китаю підняла країну на 2 місце у світі після США. Збройні сили КНР – найбільша за чисельністю армія світі, в якій служить близько 2 мільйони 250 тисяч осіб.

USS Ford – найсучасніший авіаносець, який коли-небудь будували в США. Загальна вартість корабля становить 13,3 мільярда доларів, що майже на 30% більше, ніж попередні судна такого типу.

Цікаво У США випробували нову гіперзвукову ракету: швидкість вражає

Повітряні сили США списали майже два десятки B-1B Lancer. Причина утилізації літаків дорого вартісне відновлення, яке обходиться від трьох десятків мільйонів доларів за кожну машину.

Американські стратегічні бомбардувальники B-52 отримають двигуни від Rolls-Royce. Підрозділ компанії поставить 608 двигунів – по 8 на кожен з 76 бомбардувальників B-52H Повітряних сил США. Передбачається, що заміна двигунів дозволить Повітряним силам використовувати парк до 2050 року.

• Повітряні сили США нагородили аерокосмічний гігант Boeing десятирічним контрактом на суму до 3,4 мільярда доларів. За умовами договору, компанія обслуговуватиме парк літаків C-17 Globemaster III до 2031 року.