Там кажуть, завдяки збільшенню власного виробництва, експорт вітчизняного м’яса за кордон також збільшився. Поки що на 10%, ніж торік. Стабільно, ринками збуту залишається Росія, Казахстан, В’єтнам та Гонконг.

“Тут явно проглядається фактор збільшення внутрішнього виробництва, і збільшення цін імпортних м'ясних продуктів. В середньому вони збільшилися за цей період десь від 20 до 25-ти відсотків”, - сказав заступник генерального директора Української аграрної конфедерації Олександр Ярославський.

Натомість виробництво молока - констатують експерти - щороку скорочується. А торік надої взагалі були рекордно малими за останні півстоліття. Цього року, кажуть - поліпшення чекати не варто. Пояснюють: молочному господарству бракує коштів для розвитку - тому поголів’я худоби доводиться скорочувати.

“Всі м’ясокомбінати почали вирізати корів на м’ясо, тому що у нас скорочується поголів’я корів. Скорочуються обсяги надходження молока. А виробники м'ясо-ковбасної продукції теж телефонують і кажуть: скажіть, що відбувається. Мабуть, всі залишили корів на молоко, тому що ніхто не здає - в нас немає худоби на забій”, - каже виконавчий директор Українського клубу аграрного бізнесу Єлизавета Святківська.

Наразі в Україні лишилося 7 підприємств, які мають можливість експортувати свою продукцію - після російських перевірок санітарно-гігієнічних норм. Втім Україна готова освоювати нові ринки - Киргизстану, Лівії, Лівану та Сирії. Як підсумовують експерти - якщо держава не підтримуватиме розвиток м’ясо-молочного виробництва - експорт скорочуватиметься. А це впливатиме на внутрішню ціну продукції.