Буксири "Титан", "Гайдамака" та пошуково-рятувальний корабель "Сапфір" вийшли з портів Одеси, Чорноморська та Южного по захоплені кораблі ще 16 листопада.

Важливо: Росія повернула Україні захоплені кораблі

Вранці 18 листопада буксири дійшли у нейтральні води Чорного моря поблизу південно-східного узбережжя окупованого Криму. Саме там пройшла передача захоплених суден ВМСУ.

Наразі усі судна прямують в порт Очакова на Миколаївщину. Вони разом з захопленими кораблями вже обпливли окупований Крим і станом на ранок 20 листопада перебувають у Чорному морі приблизно за 50-60 кілометрів від Очакова. Про це свідчать оновлені дані системи AIS.

Буксир "Титан" і пошуково-рятувальний корабель "Сапфір" перебувають у відкритому Чорному морі. Водночас буксир "Гайдамака" стоїть біля Тендерівської затоки.


Українські судна обпливають Крим і повертаються до Одеси

Захоплені судна мали повертатися в порт Одеси. Проте, згодом стало відомо, що кораблі плистимуть в Очаків.

За даними експертів, військові судна "Бердянськ", "Нікополь" та "Яни Капу" прибудуться в порт Очакова приблизно 0 16 годині 20 листопада. Проте, це море, і можуть трапитися всілякі випадки – від неочікуваного шторму до того, що може обірватися буксирний трос. Тому точний час прибуття суден в Очаків спрогнозувати неможливо.

Куди прямують українські кораблі: дивіться відео

Захоплення і повернення українських кораблів: головне

  • 25 листопада 2018 року у районі Керченської протоки прикордонний корабель Росії протаранив буксир українських військових. РФ звинуватила судна ВМС у тому, що вони неправомірно увійшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ і прямували до Керченської протоки.
  • Тоді ж агресор захопив 2 українських кораблі та взяв в полон 24 українських моряків. Їх згодом арештували в окупованому Криму та вивезли до московських СІЗО.
  • У травні Міжнародний трибунал ООН з морського права зобов’язав Росію негайно звільнити полонених моряків і захоплені судна "Бердянськ", "Нікополь" та "Яни Капу". Проте цього так і не відбулося.
  • 7 вересня РФ та Україна провели обмін утримуваними, під час якого на Батьківщину повернулися 24 військовополонені моряки.
  • Вранці 18 листопада Росія таки повернула Україні військові кораблі "Бердянськ", "Нікополь" та буксир "Яни Капу". Передача пройшла у відкритому Чорному морі.
  • Кремль переконує, що передача ніяк не пов'язана з рішенням Міжнародного трибуналу ООН та запланованим на 9 січня самітом нормандського формату.