І, за необхідності, готові залучити до роботи максимальну кількість фахівців. Українці такими заявами задоволені, кажуть - побільше б позапланових перевірок.

“Взалежності від цих складових частин і приймаються заходи безпосередньо по пошуку. Ящо треба - проводиться евакуація людей з того чи іншого об’єкту”, - сказав начальник міліції громадської безпеки ГУ МВС у Київській обл. Юрій Спаський.

“Аеропорт “Бориспіль” - це все-таки місце великого скупчення людей, тому бажано, щоб частіше були, хотілося б, після випадку теракту в “Домодєдово”, якщо так задуматися, то страшнувато, але не думаємо про погане, намагаємося не думати про таке”, - кажуть працівники міжнародного аеропорту "Бориспіль" Наталя та Світлана.

Сапери розказують - прибувають на потенційно замінований об’єкт якнайшвидше. Втім, наголошують - жоден поспіх в роботі неможливий, більше того, небезпечний. Тож, ретельно зважують кожен крок і кожну дію.

“Якщо повідомлення поступає про замінування, попередньо має пройти собачка, службова собачка, яка працює на вибухові речовини. Якщо трапилось так, що є вибухонебезпечний предмет - після цього вже працюють фахівці-вибухотехніки. Вдягаємо захисні елементи і відпрацьовуємо - що то за вибухонебезпечний предмет”, - розповів начальник відділу вибухотехнічних та пожежотехнічних досліджень Юрій Приходько.

Діляться й секретами спецодягу. Важить костюм сапера близько 40 кілограмів. Втім, попри вагу і важкість пересування у ньому, саме він може вберегти життя під час раптового вибуху ручної гранати чи навіть 400 грамів тротилу. Аби забезпечити максимальну щільність - у костюмі спеціально розроблена навіть система для дихання.

“Кріпиться сюди і за допомогою роз’ємів накачує компресор. Ззаду кріпиться і за допомогою цього до шолома надходить повітря, щоб не збирався конденсат”, - каже старший експерт-вибухотехнік Глінський Олександр.

За 2010 рік лише до Головного управління МВС у Київській області надійшло 10 викликів про вибухівку, по Україні їх кількість - сягнула сотень. Зазначають, більшість дзвінків пролунала у період виборів - тоді, нібито, "мінували" дільниці під час голосування та підрахунку голосів.

У МВС закликають - жартівникам час схаменутися, адже сучасна техніка дозволяє швидко вистежити зловмисника. Залежно від обставин аноніми відшкодовуватимуть усі витрати на виїзд спеціальних бригад, сплачуватимуть штраф - 7 тисяч гривень - чи ж навіть на 5 років можуть загриміти до в’язниці.