Його застосовують іще як наркотик, тому уряд заборонив його вільне використання. Лікарі кажуть: їхня робота - зупинилася. Працюють лише ті клініки, які можуть дозволити собі дорогі препарати, але й там - вибір невеликий.

“Ці препарати замінити іншими, більше дорогими в принципі можливо, але ветеринарні препарати, про які йде мова - на сьогоднішній день в Україні не ліцензійні і ми не маємо права їх використовувати, вони можуть до нас потрапити тільки контрабандним шляхом”, - каже кандидат медичних наук, головний лікар ветеринарного шпиталю Павло Пульняшенко.

“В зв’язку з цим ми припинили стерилізації, тимчасово не проводимо їх. Але сподіваємося, що все-таки чи дадуть дозвіл кетаміну, чи запропонують якийсь аналог, який буде по доступній ціні”, - каже лікар-ветеринар Майя.

Власники собак та котів лише розводять руками. Кажуть, у боротьбі за здоров’я чи навіть життя своїх домашніх улюбленців, готові платити будь-які гроші. Щоправда, оптимізму від новини про подорожчання ветпослуг - небагато.

“Як власник собаки – в будь-якому випадку, щоби там не запропонували – звичайно будемо платити. Звичайно, з нашими зарплатами і всім решта, що в нас відбувається в країні – все-таки дешеві препарати – це краще, було б використання”, - каже власниця собаки Людмила.

Захисники тварин побачили у постанові Кабміну лобіювання інтересів виробників препаратів, подібних кетаміну. І разом з громадськими організаціями вимагають переглянути, за їх словами, непродумане рішення. На підтримку природоохоронців виступила і столична влада. У КМДА кажуть, стерилізація вуличних тварин тепер стала задорогою для бюджету, натомість, могли б прооперувати більше собак чи котів.

”Хтось з депутатів, які мають свою зацікавленість в тому, щоб лобіювати прийняття цього закону про заборону вживання кетаміну, тому що хочуть запропонувати в три рази дорожчі свої препарати”, - каже президент Міжнародної ГО з захисту тварин "SOS" Тамара Тарнавська.

”Оце останнє рішення, яке було зроблено - воно дійсно нанесло серйозну шкоду усій ветеринарії. Я думаю, що, об’єднавшись з громадськими організаціями, ми зробимо все, для того, щоб відновити в реєстрі дані медикаменти і відмінити оту поправку, яка була в законодавстві”, - каже заступник голови КМДА Олександр Мазурчак.

Втім, самі ініціатори поправок до закону - Державний комітет з питань контролю за наркотиками - жодної "кетамінової" проблеми в Україні не бачить. Кажуть - прийняли зважене рішення на основі міжнародних документів. І підкреслюють - речовину не заборонили, а лише обмежили її обіг, а для використання тепер треба лише отримати ліцензію.

”Кетамін є сильнодіючим, отруйним лікарським препаратом і може завдати дуже серйозної шкоди здоров’ю людини, тому нічого страшного у тому, щоб облаштувати відповідні приміщення для того, щоб убезпечити виток кетаміну в незаконний, нелегальний обіг - проблеми немає. Те, що ветеринари сьогодні здіймають галас - це є штучне здійняття галасу”, - каже директор департаменту Держкомнаркоконтролю Олександр Поставець.

Втім, процедура отримання ліцензії для невеликих клінік стає майже "непідйомною". Адже, перед тим необхідно зібрати чималий пакет дозвільних документів. До того ж - відповідно обладнати саме приміщення, де зберігатиметься "кетамін" - з металевим нерухомим сейфом, ґратами на вікнах, броньованими дверима, охороною та сигналізацією, виведеною на пульт охорони МВС.

Нагадаємо, кетамін - це медичний препарат, що широко використовується у ветеринарії як анестезія. Свого часу його заборонили частина країн Європи та США. В Росії кілька років тому, захисники тварин та ветеринари відстояли його використання під час операцій.