"Згідно з даними Українського центру соціальних досліджень та Інституту народознавства НАНУ, чисельність українських трудових мігрантів сягає 4,5-5 млн осіб, але є розрахунки, які свідчать про 5,5-7 млн ​​"заробітчан", - пише економіст Павло Гайдуцький у своїй статті для ZN.UA.

Він зауважив, що за неофіційними даними, більшість українців працюють у Росії, проте за офіційними - навпаки: більше в ЄС, причому втричі.

"Отже, основний і, головне, більш легальний ринок праці українські трудові мігранти бачать в Євросоюзі ", - вважає Гайдуцький.

Читайте також: Меморандум з МС не суперечить євроінтеграції, – Фесенко

"Ще більш вражаюча ситуація з грошовими переказами українських трудових мігрантів за кордону. З країн ЄС в Україну щорічно від трудових мігрантів надходить близько 15 млрд євро. Ця сума втричі перевищує суму таких переказів з Росії. За даними МОМ, загальний дохід українських мігрантів становить близько 35,3 млрд доларів на рік, з яких вони щорічно перераховують в Україну 20-25 млрд доларів, що становить близько 10-12% ВВП країни ", - пояснює експерт.

Читайте також: В України є шанс виконати умови Євросоюзу, - Кваснєвський

Зважаючи на реальні можливості України у забезпеченні зайнятості і доходів населення, такий високий міграційний статус ЄС для українців - безперечно, позитив. Вибір таких можливостей і їхня реалізація залежить від простих людей. Це вибір права на працю, кращі заробітки, краще життя і добробут. Гайдуцький вважає, що цей вибір очевидний - він європейський.