Суму в 250 тисяч доларів для розробки модульного смарт-годинника Сергію Діденку вдалося зібрати за 56 хвилин. До кінця компанії на рахунку команди було майже два мільйони доларів.

Винахідник вважав, що в наш час технології розвиваються занадто швидко. Люди купують новий гаджет, а за два роки виробники вдосконалюють камеру чи додають нову функцію і споживачі змушені купувати новий смартфон. Діденко вирішив, що значно раціональніше докуповувати окремі частини пристрою.

Так студент одного з кращих технологічних вузів Британії прийшов до ідеї Blocks Wearables — першого у світі модульного смарт-годинника. Тоді, у 2013 році, таких пристроїв ще не було.

Сергій Діденко та його партнер Алі Тамасебом не могли визначитись, які саме функції обрати. Українець наполягав на спортивному напрямку, тобто вимірювання пульсу, GPS, крокомір. Алі більше цікавили додатки для бізнесменів та геймерів. В результаті вони вирішили, що нехай кожен користувач обирає модулі на свій розсуд.

Читайте також: Українські бі-бої, які підкорили світ видовищними рухами

Для винахідників важливо було, по-перше, знайти ідеальну фіксацію (над нею вони працювали два роки). По-друге, помістити увесь функціонал у модуль.

Так званий циферблат містить усі функції, яких очікують від смарт-годинника. Це будильник, таймер, повідомлення із соцмереж, погода, налаштування WI-FI і музичного плеєра.

Додати до годинника можна ще одну батарею, додаткову SIM-картку, камеру, контроль рівня стресу і кисню в крові, серцебиття тощо.

Команда вже переїхала у Тайвань, аби випустити першу партію смарт-годинників. Зараз можна приєднати тільки чотири модулі. Наступна мета для розробників — зробити їх меншими, аби на зап’ясті могло поміститися більше необхідних пристроїв.