Фотографи сподіваються, що ці документальні портрети посприяють у тому, аби партнери рішучіше говорили про питання обміну полонених. Наразі з військовими працюють реабілітологи та психологи.

Дивіться також Українець Роман Горілик пробув 2 роки в російському полоні: в мережі показали шокуючі фото

Фото українських полонених

Костянтин та Влада Ліберови поділилися знімками військових, що повернулися з полону. Як зазначили фотографи, вони тиждень не могли оговтатися після того, що побачили й почули під час зйомок.

Ці кадри ми публікуємо з дозволу самих хлопців. Пам'ятаю, як один з них сказав мені: ми маємо зробити все, щоб таке ніколи не повторилось знову, з іншими. Але все повторюється, кожного дня. Ще безліч наших людей залишаються в російському полоні. І цьому немає кінця,
– написали вони.

Фотографи зазначили, що фотографії промовляють самі за себе – і це при тому, що по поверненню додому бійці встигли набрати по 10 кілограмів ваги. Під час полону вони втратили по 30 – 40 кілограмів. Аби дати розуміння, що це означає, чоловіки продемонстрували свої фото, які були зроблені до полону.

Кадри звільнених українських бійців: дивіться фото

Проте військових не вдалося зламати – про що говорять самі захисники. Реабілітологи кажуть, що військових після повернення накриває з часом. Перші ж тижні вони відчувають ейфорію. Саме тому зі звільненими працюють професійні психологи.

"Вже багато разів було сказано, але повторимо тут ще один раз. Двадцять перше сторіччя, центр Європи, вік надсучасних технологій та штучного інтелекту. І просто тут і зараз відбувається найбільший геноцид з часів другої світової. Ці фото – тому підтвердження", – вказали фотографи.

Пропозиції обміну полонених

  • У Швейцарії 15 – 16 червня пройшов Саміт миру. Омбудсмен Дмитро Лубінець розповів, що у ході міжнародної зустрічі країни, які вважаються проросійськими, презентували свої напрацювання у питанні повернення українців із російського полону – дітей, цивільних та військових. Цьому посприяв закритий формат засідання.
  • Лубінець вказав, що не може назвати, що це за країни. Проте Україна не очікувала таку позицію саме від цих країн.
  • На засіданні вдалося обговорити розробку нових підходів, які можуть допомогти визволити громадян України з російського полону.