Кримінальне провадження щодо міжнародної шахрайської схеми та "відмивання" майна вже розпочали. Про це мовиться на офіційному сайті Офісу генпрокурора.

Важливо Зеленський після звіту Венедіктової вирішить, чи залишати її на посаді, – Мендель

Що відомо про схему

У злочинній діяльності брала група громадян України та з інших країн. Вони за 2017 – 2020 роки реалізували шахрайську схему заволодіння грошима фізичних осіб. Робили це під виглядом залучення інвестицій через спеціальні вебресурси.

Вони пропонували громадянам заробляти через купівлю-продаж різних активів:

  • банківських металів,
  • іноземної валюти,
  • криптовалюти,
  • цінних паперів тощо.

Щоб ввести інвесторів в оману, зловмисники імітували угоди купівлі-продажу та фіктивне зростання прибутку від вкладених коштів у сотні разів.

Коли ж вкладники хотіли вивести прибуток у готівку, до них телефонували працівники начебто коллцентрів та вимагали внести збір за обслуговування та комісію – ще плюс 15% від суми.

Після оплати, акаунти інвесторів блокували, а гроші привласнювали. Їх зараховували на рахунки компаній у Великій Британії, Угорщині, Чехії, Естонії та інших країнах, щоб їх легалізувати.

Робота правоохоронців

Правоохоронці Європи провели обшуки у Сербії і Болгарії та затримали 9 осіб. Українське слідство ж встановило, що до організації схеми причетні громадяни України, які фактично керували роботою сайтів. Крім цього, вони виводили гроші через підконтрольні суб'єкти господарювання та легалізували їх в Україні.

Під час обшуків вилучили приблизно 1 мільйон доларів, чорнові записи, документацію та комп'ютерну техніку. В межах кримінального провадження наклали арешти на авто, квартири, будинок та інше нерухоме майно – орієнтовна вартість складає приблизно 50 мільйонів євро.