Такі результати спільного проєкту Київського міжнародного інституту соціології та російської недержавної дослідницької організації "Левада-Центр", що здійснюється з 2008 року. Вони опитали українців та росіян щодо ставлення один до одного в лютому 2020 року.

До слова Чи є Росія учасником війни на Донбасі: результати опитування жителів сходу України

Як українці ставляться до Росії

В Україні у лютому 2020 року добре або дуже добре ставилося до Росії 54% українців, погано або дуже погано — 33%, 13% не визначилися за пів року (з вересня 2019 року, коли проводилися останні заміри) ситуація в Україні щодо ставлення до Росії практично не змінилася.

Ставлення українців до Росії суттєво залежить від регіону: на Заході позитивно ставляться до Росії 39%, у Центрі – 47%, на Півдні – 68%, на Сході – 80%. Більшість тих, хто негативно ставиться до Росії, сконцентрована у Західному регіоні (51%), найменше таких – у Східному регіоні (11%).

Читайте також Скільки українців підтримують інтеграцію з ЄС та вступ у НАТО: опитування

Як росіяни ставляться до українців

В Росії навпаки, кількість тих, хто добре або дуже добре ставиться до України, зменшилася (було 56%, стало 41%). Кількість тих, хто ставиться негативно до України збільшилася (було 31%, стало 47%).

Українці все ще набагато краще ставляться до Росії, ніж росіяни до України (54% у порівнянні з 41%, тобто різниця у 13 відсоткових пунктів).

Ставлення українців і росіян одне до одного інфографіка 24 канал
Ставлення українців і росіян одне до одного / Інфографіка 24 каналу

"За весь період спостережень (крім вересня 2019) українці краще ставилися до Росії, ніж росіяни до України. У вересні 2019 року ставлення росіян до України було дещо кращим, можливо, через очікування, що нова українська влада змінить ставлення українців до Росії", – йдеться у звіті соціологів.

При цьому автори дослідження відзначають, що після анексії Криму та початку військових дій на Донбасі відбулося різке падіння позитивного ставлення українців до Росії (з 90% до 30%). Та після закінчення активних бойових дій ставлення українців до Росії знову дещо покращилося.