Громадяни України в абсолютно всіх областях, включаючи східні та південні регіони, не відчувають жодного утиску за мовною чи національною ознакою.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного на замовлення ZN.UA Київським міжнародним інститутом соціології.

Відповідаючи на питання щодо власних побоювань, де кількість варіантів була обмеженою п'ятьма варіантами, в цілому по країні українці виділили три ключових страхи: слабкість центральної влади (30,3%), загрозу терактів (28,6%) і сценарії "ДНР/ЛНР" в своєму регіоні (27,8%).

Прогнозованим аутсайдером номінації став пункт "утиск громадян за мовною чи національною ознакою" - всього 4,4% жителів восьми областей на сході та півдні країни побачили в цьому велику небезпеку (донеччани - 10,7%, луганчани - лише 2,8%). В цілому по країні небезпеку в утиску громадян за вказаними ознаками бачать лише 2,5%. А жителі Херсонської та Закарпатської областей ніякого утиску взагалі не відчули - 0%,
— зазаначаються автори дослідження.

Повторення сценаріїв із самопроголошеними "республіками" найбільш побоюються на найближчій до окупованого Криму Херсонщині (76,9%) і Запорізької області (41,3%), яка межує із самопроголошеною "ДНР". Актів тероризму з побоюванням чекають у Львівській, Тернопільській та Івано-Франківській областях (41,4%), у Дніпропетровську (35,5%), Харкові (34,6%), Миколаєві (32,9 %%) та Одесі (30,4%).

Цікаво, що і Закарпатті (25,3%) і в Чернівцях (16,5%) виявися найбільший відсоток людей, які взагалі "не знають" ніяких страхів і побоювань.

Коли ж громадянам представили перелік актуальних тривог майже з 20 варіантів, куди був доданий ряд соціально-економічних проблем, тотальним лідером побоювань стало зростання цін: його виокремили 64,8% українців. Зростання цін бояться незалежно від географічного розташування - як на Заході (68,4%), так в Центрі (67,8%), на Півдні (64,3%) і на Сході (62,2%).

На другому місці опинився зростання комунальних платежів (39,1%), нездатність центральної влади врегулювати конфлікт в Україні тривожить 35,1% населення України. Кожного третього українця (33,3%) турбує загроза повномасштабного вторгнення російських військ. І, нарешті, 30,8% жителів України стурбовані падінням курсу гривні.

Раніше повідомлялося, що, спираючись на результати дослідження, можна стверджувати, що чутки про західноукраїнський сепаратизм сильно перебільшені. Як з'ясувалося, галичани не схильні навіть до федералізму.