Про ці обидва віруси першими заявили інтернет дослідники Malware Hunter (Малве Ханте). Wanna Cry тоді зашифровував дані на жорсткому диску. А за самолікування вимагав 300 американських доларів. XData ж пропонує викуп від 6 до 60 тисяч гривень.
Протягом визначеного часу, користувач повинен виплатити гроші на електронний гаманець, це біткоіни, для того щоб розшифрувати дані, якщо він цього не зробить – дані будуть видалені,
– розповів системний адміністратор Тарас.
Вірус XData блокує доступ до баз даних, документів, фото та відео. Серед українських постраждалих здебільшого не персональні комп’ютери, а мережі цілих компаній.
Хоча розробники вірусу й не підписуються, експерти переконані – походження авторів треба шукати в Російській федерації. Україна не вперше стає випробувальним майданчиком кібер-війни. Методологію потім використовують для проникнення в стратегічні системи.
Також експерти підтверджують, у зоні ризику не лише приватні компанії – а весь державний апарат. Адже українські структури працюють виключно на одній операційній системі. І саме вона є мішенню всіх програмістів-злодіїв.
Захиститися від такого вірусу можна. Не користуватись піратським ПЗ, не відкривати листи спаму і не клікати на невідомі посилання. XData не перша і не остання цифрова загроза. Проте нескладні правила інтернет-гігієни можуть вберегти вас від непередбачуваних втрат.
Читайте також: Скільки українців досі заходить у "ВКонтакте" попри заборону: цікава статистика