Свої наміри вони вже оприлюднили на установчому з’їзді в листопаді. Далі, кажуть, готуватимуть текст декларації про народний суверенітет, аби закріпити права громадян на волевиявлення.
"Вони змінили Конституцію, продовжили собі термін перебування при владі, і це могло бути на рік, на 2, на 5. Це визнано Європейською венеціанською комісією як дія, що несумісна з правами законодавчого органу, що порушує законодавство і права громадян. І тому, ми вважаємо, що сьогодні треба говорити про те, що Верховна Рада більше нелегітимна, вона не має права більше працювати", - заявила представник Громадянського Конституційного конгресу Людмила Супрун.
Верховна Рада більше нелегітимна, вона не має права більше працювати
"У нас є представники міжнародних організацій, які будуть організовувати спостереження за висуненнями кандидатів на конституційні збори і їх утвердженням, у нас є спеціалісти, які розробляють дорожню карту, ми розуміємо, що очевидно делегати на конституційні збори будуть висуватися з місць. Одна з умов, будуть делеговані представники від влади, від громадських організацій, національних меншин", - каже представник Громадянського Конституційного конгресу Юрій Збітнєв.
У Конституційному конгресі впевнені, робота в регіонах допоможе згуртувати однодумців у спільній роботі. Вже навесні оберуть делегатів для конституційних зборів, які мають намір провести до кінця наступного року.
Нагадаємо, 21 лютого указом Президента України була створена Конституційна асамблея, яка має підготувати зміни до конституції. Очолює її перший президент України Леонід Кравчук.