За даними Гідрометцентру, до кінця доби в більшості регіонів країни оголошено жовтий рівень небезпеки – там очікуються грози, місцями шквали 15 – 20 м/с. Це може призвести до негативних наслідків для "розхитаної" російськими обстрілами енергосистеми.

Дивіться також Грози, дощі та шквальні вітри: в Україні оголосили штормове попередження

Енергетики готові до усунення наслідків

У західних, центральних, південних та Житомирській областях очікуються грози та шквальний вітер у найближчі години. У Міненерго попередили про можливі наслідки на енергетичних підприємствах, зазначивши, що енергетики готові до усунення цих наслідків.

Звертаємо увагу, що погодні умови можуть призвести до ускладнення роботи комунальних і енергетичних підприємств у зазначених областях країни, але усі служби готові до боротьби з наслідками погодних умов у разі, якщо такі пошкодження виникнуть,
– повідомили в Міненерго.


Де очікуються грози / Укргідрометцентр

Яка ситуація в енергосистемі України

Сьогодні, 24 травня, графіки погодинних відключень діють в усіх регіонах України для промислових і побутових споживачів до 24:00.

Пошкодження об’єктів енергетичної інфраструктури після останніх 5 масованих російських атак доволі серйозні. Крім цього, щільна хмарність в окремих регіонів заважає сонячним електростанціям працювати на максимумі своєї потужності в денні години.

Наразі аварійної допомоги з Європи не вистачає для підтримання балансу в енергосистемі.