Про це повідомили в Укренерго. Водночас в компанії додали, що при зміні ситуації в енергосистемі, відключення можуть повернути.

До теми Сьогодні в Україні без графіків: відключення світла скасовані

Чому скасували відключення

В Укренерго пояснили, що відключення світла скасували з 2 причин. По-перше, у вихідний день знизилося споживання електроенергії. По-друге, в роботу після ремонту повернувся блок АЕС.

Втім, у разі зміни ситуації в енергосистемі про застосування заходів обмеження буде повідомлено додатково.


Відключень світла 9 червня не буде / Інфографіка Укренерго


Коли користуватися енергомісткими приладами / Інфографіка 24 Каналу

Чи є ризик повного блекауту

  • Росія знову почала цілеспрямовано бити по українській енергетиці. Ворог цинічно атакує підстанції, теплоелектростанції та гідроелектростанції. Через значні пошкодження енергооб'єкти не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку атак агресора. Щоб збалансувати енергосистему в умовах дефіциту, довелося повернутися до відключень світла.
  • Втім, в Укренерго наголошують, що наразі повного блекауту в Україні не передбачається. Однак такий прогноз є станом не враховує майбутніх масованих атак на енергосистему нашої країни.
  • Після масованої атаки 1 червня низка західних ЗМІ почали писати, що взимку українці будуть жити без світла протягом більшої частини доби. Так, журналісти FT стверджували, що взимку відключення світла сягатимуть 14 годин. Втім, в Міненерго заявили, що публікація FT має ознаки інформаційно-психологічної операції, має маніпулятивний характер та просуває наративи ворога. Там наголосили, що наведена інформація не була підтверджена офіційними джерелами.