Ультразвук дає повну інформацію про плід: його розміщення, роботу органів малюка, наявні відхилення. Лікарі досі використовують двовимірне УЗД до 16 тижнів вагітності. Далі, плід споглядати стає цікавіше, відтак пропонується 3D скрінінг.

Об'ємна картинка дозволяє зробити огляд з будь-якого ракурсу, і зробити точну діагностику. Саме цей вид УЗД є найпопулярнішим серед у майбутніх батьків - часто УЗД-знімки вклеюють у фотоальбоми малюка замість першої фотографії.

"Справді, 3D допомагає виявити аномалії обличчя, приміром заячу губу, близько посаджені вуха тощо, а також вади спинного мозку, зокрема, грижу. Як бачимо, 3D дає ширшу інформацію, аніж 2D", - каже професор медицини Стюарт Кемпбелл.

Але технологія не стоїть на місці, і зараз вже пропонується чотиривимірне УЗД. 3 D-картинку можна реконструювати у режимі реального часу. І ви можете особисто стежити, як Ваш малюк живе в утробі.

А чи є процедура абсолютно безпечною, справедливо запитаєте Ви? Попри не виявлені шкідливі наслідків для матері і плоду, процедурою краще не зловживати. Пам’ятайте, помірність - запорука здоров'я, і особливо це стосується організму вагітної жінки.


Рентген

Рентгенологічне обстеження - це один з найпоширеніших методів діагностики. Але, на жаль, рентгенівське випромінювання не є безпечним для організму. Відтак, побоювання пацієнтів цілком виправдані. Медики ж запевняють - користь від рентген-обстеження є більшою за потенційну шкоду від випромінювання.

До прикладу, з допомогою регенту можна встановити перелом, й інші ушкодження кісток, аномалії внутрішніх органів. Безпечна для людини доза складає 5 рентгенів у рік, а при кожній процедурі флюорографії ми одержуємо 1 рентген, що загалом не дуже корисно.