Договір нереалізований

Про це повідомила голова АРМА Олена Дума, інформує 24 Канал. При цьому агенство анонсувало новий конкурс на уравителя, назвавши цей договір нереалізованим.

Дивіться також Раніше належав росіянам: АРМА визначило управителя для ТЦ "Флагман" в Івано-Франківську

Зауважимо, що у березні 2023 року управителем "Моршинської" після конкурсу АРМА стала ТОВ "Карпатські мінеральні води". Компанії належить торгова марка "Карпатська джерельна".

Управитель відмовляється працювати за договором

За словами Олени Думи, "Карпатські мінеральні води" самі відмовляються працювати за договором. Пояснюють це тим, що чинне законодавство забороняє працювати без погодження з підсанкційними особами або росіянами.

Довідково. У 2022 році за рішенням суду було накладено арешт на акції та кошти компанії "Моршинська", що належить російському олігарху Михайлу Фрідману. Фрідман, співвласник IDS Ukraine, є власником торгових марок "Моршинська" та "Миргородська".

Невідповідність із законодавством

Олена Дума також пояснила, що відповідні законопроєкти, які мали б розблокувати управління арештованими корпоративними правами, які підготувала АРМА, парламент не розглянув. За її словами, це "абсурд і цинізм".

Це абсурд і цинізм – під час війни питати згоди у ворога. Саме це заважає активам працювати на Україну. Один із кейсів – IDS Ukraine (Моршинська). Компанія продовжує працювати на своїх власників і отримує мільярдні прибутки, за даними податкової,
– наголосила вона.

При цьому в АРМА обурились, що АКМУ надто довго розглядає питання дозволу на концентрацію. Зазначають, що агенство внесло десятки заяв і запитів щодо отримання висновку по управлінню "Моршинської". Мовляв, півтора року – це "незрозумілі строки".

Позиція компанії ІДС

Пресслужба IDS Ukraine зазначила, що оприлюднена очільницею АРМА інформація, начебто "компанія продовжує працювати на своїх власників", — абсолютно не відповідає дійсності. Водночас компанія підтримує рішення АРМА щодо скасування попереднього договору управління корпоративними правами компаній групи та оголошення нового конкурсу.

Ми вважаємо, що цей крок є можливістю виправити допущені помилки, повернути прозорість у процеси управління арештованими активами та наблизити діяльність АРМА до європейських стандартів,
– ідеться у повідомленні.

Разом із тим, там наголосили, що важливо врахувати ключові ризики:

  • Прозорість та законність. Попередній конкурс мав серйозні порушення, серед яких монополізація ринку, відсутність необхідних ліцензій у переможця та необґрунтовано короткі терміни для учасників.
  • Цілісність активів. Передання лише частини компаній у зовнішнє управління створює загрозу занепаду виробництва, скорочення персоналу та зменшення податкових надходжень.
  • Ефективність для держави. IDS Ukraine стабільно розвивається, нарощує вартість активів і сплачує рекордні податки. За останні два роки чисті активи компанії зросли з 2 мільярда гривень до 3 мільярдів гривень, а податкові надходження перевищили 2,6 мільярдів гривень.

Компанія офіційно закликала АРМА провести новий конкурс лише після ухвалення реформованого закону про агентство. Оскільки це дозволить забезпечити чесні, конкурентні та ефективні процедури управління державними активами. Ба більше, в IDS Ukraine наголосили, що відкриті до діалогу та готові до конструктивної співпраці.