Міські ради ухвалили відповідне рішення на сесіях 4 квітня. Це сталося після того, як священнослужителі УПЦ МП побили у церкві військового.

Дивіться також На Хмельниччині 4 громади вийшли з Московського патріархату та перейшли до ПЦУ

УПЦ МП позбавили земельних ділянок у Хмельницькому

Раніше повідомлялося, що депутати Хмельницької міської ради припинили для УПЦ МП право користування земельною ділянкою на території Свято-Покровського кафедрального собору, де їхні священнослужителі напали на військового.

Пізніше громадський діяч Андрій Смолій повідомив, що під час позачергової сесії депутати обговорювали можливість розірвання всіх договорів на землю з організаціями, пов'язаними з Московським патріархатом. Усі одноголосно проголосували за те, щоб припинити право користування земельними ділянками всім релігійним організаціям в громаді, які належать до УПЦ МП.

У Хмельницькій міськраді "релігійна" сесія… Рішення щодо всіх церков ухвалили одноголосно 38 присутніх депутатів,
– розповів Смолій.

Також Смолій опублікував список земельних ділянок, якими користується УПЦ МП у Хмельницькому. Він зауважив, що можливо прокремлівські попи не захочуть їх покинути. Тоді громаді доведеться "допомогти".


Перелік ділянок УПЦ МП у Хмельницькому / Андрій Смолій

У Кам'янці-Подільському теж прийняли історичне рішення

Цього ж дня депутати Кам'янець-Подільської міської ради одноголосно прийняли 3 важливі звернення: щодо заборони Московського патріархату на території України, виходу Кам'янець-Подільської єпархії УПЦ МП зі складу РПЦ та припинення договорів оренди чи користування УПЦ (МП) церковними спорудами, які перебувають у державній власності.

Також місцеві депутати проголосували "за" 19 проєктів про припинення користування земельними ділянками Московським патріархатом й додатково за ще один про скасування оренди.

Що передувало

  • Зранку 2 квітня священнослужителі Свято-Покровського кафедрального собору УПЦ МП у Хмельницькому побили військового Артура Ананьєва, який від початку повномасштабного вторгнення пішов добровольцем на фронт в складі 19 стрілецького батальйону. Внаслідок бойових дій чоловік має контузію та черепно-мозкову травму.
  • Конфлікт виник, коли військовий запитав у присутніх, скільки людей ще має загинути, щоб вони перестали ходити до Московського патріархату. Після чого на чоловіка з кулаками напали священнослужителі.
  • Після інциденту активісти провели збори на території Свято-Покровського кафедрального собору. Вони більшістю голосів проголосували за перехід церкви до ПЦУ. Того ж вечора капелан ПЦУ провів у храмі першу службу.
  • Того ж дня мер Хмельницького Олександр Симчишин заявив, що УПЦ МП має бути заборонена по всій Україні. Тоді ж він повідомив, що у місті планують заборонити прокремлівським священникам користуватися землею.