“Люди, зазвичай, ставляться доволі упереджено до матеріалу, з яким я працюю. Вони підходять до кожного експонату зі здивованим виразом обличчя. Проте, залишають галерею з абсолютно новим баченням застосування цементу”, - каже дизайнерка Ельфі Пол.
Матеріал, запевняє Ельфі, дуже універсальний. Підходить як для мистецьких інсталяцій, так і для меблів та аксесуарів. Проте, найголовніше, наголошує дизайнерка, - вміти правильно із ним поводитися.
“Це виклик, адже цемент - матеріал, який потребує любові, теплого ставлення, уваги та неабиякого досвіду, особливо, якщо Ви хочете передати його істину красу. Просто змішати воду з камінням не вийде”, - зазначила Ельфі.
Дірк Гельд та Зіґфрід Верніх - одні із кращих у цій справі. Під маркою "цементові голови", хлопці творять дива з матеріалу, зовсім не призначеного для декору приміщення.
“Коли Ви думаєте про цемент, що перше спадає на думку - так це ремонтні роботи, щось важке та шорстке на дотик. Щось, що слід довго обробляти, аби воно мало достойний вигляд. Ми ж просто намагаємося створити враження легкості та простоти”, - зізнаються дизайнери Зіґфрід Верніх, Дірк Гельд.
Блоки, з яким працюють дизайнери, виготовляють в Лейпцигу із суміші цементу та скловолокна. Усередині вони порожні, а відтак легші, аніж звичайні. Скловолокно ж, своєю чергою, надає творінням Верніха та Гельда міцності.
Найважче хлопцям було знайти виробника, який би забезпечив дизайнерів справді якісним матеріалом. Адже, не всі компанії враховують те, що з їхнього цементу робитимуть меблі.
“Я просто впевнений, що вони подивилися на нас та й подумали - що ж вони такого із цими блоками робитимуть. Їм було надзвичайно важко уявити як усе це повинно виглядати. Вони усе роблять у цих велетенських машинах, проте в кінцевому результаті усе виглядає доволі делікатно”, - кажуть Зіґфрід та Дірк.
Такі меблі, кажуть дизайнери, швидко нагріваються до кімнатної температури. Цемент як елемент інтер'єру. Мабуть, до такого ще потрібно звикнути.
Проте, як і всі нові віяння в дизайні, певні фахівці впевнені, дещо жорсткі на дотик меблі варті тих зусиль, які у них вкладають їхні творці.