"У наступному році ми забезпечимо фінансування усіх соціальних зобов’язань. Це одна з фундаментальних основ нашої політики. Гарантований державою прожитковий мінімум виросте на 14 %. При чому, розмір заробітної плати буде підвищено до прожиткового мінімуму", - запевняє перший віце-прем’єр - міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв.

"Цей план соціально-економічного розвитку, що на якомусь етапі ми зможемо виконати ті соціальні програми, які прийняті. Ні! Чому? Тому що на сьогоднішній день ми не підіймаємо широкий пласт активних людей, які насправді могли б заробити на себе і утримувати пенсіонерів, інвалідів і інші категорії населення", - каже депутат фракції НУ-НС Павло Жебрівський.

Далі - представлення бюджету. Фінансову конституцію країни розробляли за консервативним сценарієм, який передбачає стриману оцінку тенденції зростання економіки, - кажуть урядовці. Іншими словами, зважали на ймовірну кризу, яку пророкують найближчим часом.

"Це дозволить створити резерв бюджету на випадок загострення стагнації світової економіки. Прогноз доходів бюджету у 2012 році становить по зведеному бюджету 428, 5 мільярда гривень, або 28,5 % ВВП. В тому числі, по загальному фонду - 370 мільярдів. Номінальний ВВП збільшиться 16, 6 % і складе 1,5 трильйона гривень", - каже міністр фінансів України Федір Ярошенко.

Основними джерелами доходу стануть податкові надходження. Але тиск на підприємців обіцяють зменшити. Як? Міністр пояснив, що казна наступного року недоотримає чотири десятих відсотка ВВП - рівно на стільки податківці зменшать тиск на підприємців. Разом з тим, видатки складуть 374 мільярди гривень. Відтак, дефіцит прогнозується на рівні 2 з половиною % ВВП.

"Пам’ятаєте, як в попередньому бюджеті всю країну шокували обсяги виділених коштів на утримання адміністративного, управлінського та карального апарату? Так от, тривожна тенденція продовжується і на наступний рік. Адже на ці забаганки виділяється астрономічна сума в майже 17 мільярдів гривень. А на соціальний захист інвалідів, чорнобильців, ветеранів війни та праці, інших вразливих категорій - а це понад 15 мільйонів людей - 14,5 мільярдів", - переконаний голова фракції БЮТ-Батьківщина Іван Кириленко.

Аби зняти проект бюджету з розгляду, опозиціонери зареєстрували відповідну постанову. Однак забракло голосів. В результаті, головний фінансовий документ країни більшість таки взяла на підготовку до першого читання. Наступного разу в сесійній залі бюджет з’явиться вже за місяць. Фінальне ж голосування передбачено на листопад.