Про це сказано в проекті Податкового кодексу, зареєстрованому 15 червня у Верховній раді. Відповідно до проекту кодексу, кошти від збору будуть направлятися в місцеві бюджети та використовуватимуться для розвитку туристичної та курортної інфраструктури у відповідній територіальній громаді.

Ставку туристичного збору, за проектом, установлюють відповідні місцеві ради в розмірі від 0,5 до 1% від вартості проживання (нічлігу) у готелях і інших установах готельного типу, гуртожитках, санітарно-курортних установах і зйомних квартирах. При цьому у вартість збору не входять видатки туристів на харчування або побутові послуги, телефонні рахунки, обов'язкове страхування, оформлення паспортів та інші пов’язані із правилами в'їзду в країну додаткові видатки.

Збір, відповідно до законопроекту, не поширюється на жителів населених пунктів, на території яких він уводиться. Податковими агентами зі стягнення туристичного збору можуть виступати як адміністрації готельних і санітарно-курортних установ, так і квартирні агентства, а також уповноважені місцевими радами юрособи та фізособи-підприємці.

У пояснювальній записці Кабмін зазначає, що має намір увести туристичний збір замість наявного в курортних зонах курортного збору.